خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14899
۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۱۲:۲۵

اعتبارات ویژه‌ای برای کاهش فاصله سرانه فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان پیش‌بینی شده است

اعتبارات ویژه‌ای برای کاهش فاصله سرانه فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان پیش‌بینی شده است
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: دولت اعتبارات ویژه‌ای را برای کاهش فاصله سرانه فضاهای آموزشی مناطق کم‌ برخوردار با مناطق برخوردار برای استان پیش‌بینی کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، میثم لک‌زائی روز شنبه دراین‌باره اظهار داشت: در کنار دولت، مردم و نیکوکاران هم پای کار آمده‌اند و با این اعتقاد که دولت انقلابی امروز پای کار است و ما باید در کنار این دولت پای کار باشیم در جای جای استان حضور پیدا کرده و در ساخت فضاهای آموزشی مشارکت و کمک می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص جذب افراد بازمانده از تحصیل، اقدامات ارزشمندی انجام شده که امروز به لطف خدا بخشی از این افراد جذب کلاس‌های درس شده‌اند.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به جهاد تبیین، در حوزه ارائه خدمات نظام به دانش‌آموزان عزیز و مردم یک هم‌افزایی بسیار خوب ایجاد شده و امروز شاهد همراهی اقشار مردم با نظام و همراهی نیکوکاران، بنیادها، مؤسسات و سپاه پاسداران در حوزه فضاهای آموزشی استان و کشور هستیم.

وی بیان کرد: امروز استان در این حوزه بین استان‌های کشور جایگاه مناسبی دارد و در میان دستگاه‌های برتر از نظر تعداد پروژه و کلاس در دست اجرا قرار گرفته است خیرین گران‌قدر هم در کنار دولت پای کار آمده‌اند و تعهدات این عزیزان در یک سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به این حوزه بوده و نهادهای انقلابی مانند سپاه پاسداران امروز بیش از ۴۰۰ کلاس درس در استان در دست اجرا دارند.

لک زائی ادامه داد: بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان هم صادقانه در حال خدمت به این مردم هستند امیدواریم با ادامه پیدا کردن این روند، شاهد جبران عقب‌ماندگی در این حوزه باشیم و دانش آموزان از امکانات آموزشی و کمک‌آموزشی مناسب که حقشان است برخوردار شوند تا بتوانند با دانش‌آموزان مناطق برخوردار رقابت و آینده‌ی بهتری را برای استان و کشورمان رقم بزنند.

وی افزود: روند حضور همه اقشار در حوزه آموزش‌وپرورش نویدبخش روزهای خوب است و باید ادامه پیدا کند چرا که آموزش زیربنای توسعه است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: اگر در حوزه‌های مختلف دنبال توسعه و ارتقاء شاخص‌ها باشیم نیازمند نیروی انسانی ماهر در همه‌ی حوزه‌ها هستیم و برای تحقق این مهم باید از مسیر آموزش گذر کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha