خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14901
۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۱۹:۳۱
امام‌جمعه شهرستان زابل:

مسئله حق ابه یک عزم جدی برای پیگیری می‌خواهد/دستگاه دیپلماسی فعال و قوی مشکل مردم سیستان را حل خواهد کرد

مسئله حق ابه یک عزم جدی برای پیگیری می‌خواهد/دستگاه دیپلماسی فعال و قوی مشکل مردم سیستان را حل خواهد کرد
امام‌جمعه شهرستان زابل در خطبه‌های نماز این هفته با توجه به موضوع حقابه سیستان گفت: هوشیار و بیدارباشیم که موضوع حق آبه سیستان مشمول مرور زمان نشود زیرا مطالبه که شده یک مطالبه‌ی به حقی هم بوده و هست چون آب موردنیاز مردم باید تأمین شود که بخشی از آن حق آبه است.

به گزارش اس.بی پرس، اگر مطالبه مردم مشمول زمان شود این مسئله ممکن است که به فراموشی سپرده شود و زمین تشنه فراموش نمی‌ماند بلکه سیستان آب می‌خواهد. 
وی بابیان اینکه در موضوع آب یک عزم جدی و قاطع صورت نگرفته بیان کرد: بنده در این مدت با احترام به زحماتی که خیلی‌ها در استان و کشور کشیدند عرض می‌کنم که واقعیت این است که در موضوع آب یک عزم جدی و قاطع ندیدم و شاید بوده و ما خبر نداریم اما مسئولین هم که گذشته‌ها اینگونه بودند، ظاهراً آقایان فعلی هم اینگونه هستند که همیشه باید یک سری مطالب را از مردم مخفی نگهدارند.
وی تأکید کرد: موج حوادث تلخ و شیرین این ماجرا، مثل آنچه که در مرز اتفاق افتاد حادثه قشنگی نبود تلخ شد اما شیرین مثل آن پویشی که مردم به راه انداختند و مسئولین را به حرکت وا داشتند موجی ایجاد شد.
وی اشاره کرد: مبادا کسانی با این موج برای خودشان کیسه‌هایی دوخته باشند و پس این‌همه جلسه اتفاق خاصی رخ ندهد. 
امام‌جمعه زابل اظهار داشت: مردم به صداقت مسئولین شان باور دارند و می‌دانند که آنها قصد خدمت و خوب شدن اوضاع را دارند که این مسئله خوب است اما کافی نیست. اینکه نیت حل شدن مشکل آب سیستان را داشته باشیم خوب است اما این به نظر شما کافی است؟ خیر، چندین بار در نمازجمعه و در جلسات و تماس‌ها گفتیم که عزیزان بیایید و واضح و بدون تعارف با مردم سخن بگویید و برنامه‌ها را توضیح دهید و مردم را قانع کنید. 
وی تصریح کرد: یک خواسته‌ای مطرح و یک مطالبه‌ای گفته شد و پویشی به راه افتاد و مردم آمدند، یک ماه، دو ماه، پنج ماه و یک سال گذشت بعد چه می‌شود؟.
وی اضافه کرد: گفتاردرمانی هم که به یک اپیدمی در بین بعضی از مسئولین تبدیل‌شده است تا موردی شود یک وعده کوچکی بدهند تا ببینیم بعد چه می‌شود، آب الان می‌رسد صدایش را گوش بدهید. 
وی ادامه داد: آقایانی که اتاق‌های آن‌ها باید جای دیپلماسی فعال برای جمهوری اسلامی ایران باشد به چه حقی حیاط‌خلوت کسانی می‌شود که قانون اساسی این مملکت را تبعیض‌آمیز می‌دانند، بروید و به فکر آب مردم باشید که مردم از شما توقع دارند که یک کاری انجام دهید. 
امام‌جمعه زابل خطاب به مسئولین فرمودند: یک تکانی به خودتان بدهید اگر قرار است که مشکل آب با حرف درست شود بگویید حرف‌ها را ما می‌زنیم و شما برای استراحت به منزل بروید که از کسانی که در این زمینه زحمت کشیدند ممنون هستیم. 
عزیزی با تأکید براینکه اگر با معامله مشکل آب حل می‌شود پیگیری کنید گفت: ما نفت، گاز، برق و آب تصفیه‌شده، راه و ترانزیت داریم و اشکالی ندارد بشینید و با آن‌ها معامله کنید، اگر با این درست می‌شود.  
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی گفت:  چهل‌وسه سال از انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد و یک تجربه‌ای را برای همه ثابت کرد و همه عالم این را می‌دانند که انقلاب در بن‌بست نیست. 
وی تأکید کرد: سیستان هرگز از موالیان امیرالمومنین علیه‌السلام خالی نخواهد شد و به‌هیچ‌وجه این اتفاق نخواهد افتاد و گوشت و تن و روح این مردم اینجا دمیده شده است. 
وی ادامه داد: سیستان آب پایدار خواهد داشت و انقلاب ثابت کرده است که هرگاه سختی آمد خدا راه نجات فرستاد. 
وی با اشاره به وصیت امام حسین (ع) به فرزندش برای ظلم نکردن به مردم بیان کرد: آن کشاورزی که منتظر آب است، آن دامداری که دام مولدش را کشتارگاه می‌برد و کسی جز خدا ندارد نباید آن روز برسد که به این نتیجه برسیم که در ظلم به این‌ها شریک هستیم. 
امام‌جمعه زابل  در انتها تأکید کرد: طالبان یا غیر طالبان و یا اینکه می‌خواهد یک کشاورز افغان باشد یا ایرانی و یا یک وزیر در این مملکت باشد؛ نباید در حق کسی ظلم وارد شود و ناحقی صورت بگیرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : oshida.ir

نظرات شما

capcha