خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14907
۱۴۰۰/۱۲/۰۱ - ۰۸:۴۸
جانشین فرمانده کل انتظامی کشور:

پلاک مخدوش خودروها خط قرمز پلیس است

پلاک مخدوش خودروها خط قرمز پلیس است
جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه پلاک مخدوش خودروها خط قرمز پلیس است، گفت: ماموران انتظامی با چنین تخلفاتی به شدت برخورد می‌کنند.

به گزارش اس.بی پرس، سردار قاسم رضایی در حاشیه سفر به سیستان و بلوچستان در جلسه گروه ویژه عملیات در حضور فرماندهان، معاونان انتظامی و روسای پلیس‌های تخصصی در ستاد انتظامی استان با تسلیت سالروز ایام وفات اسوه صبر و بردباری حضرت زینب کبرا (س) اظهار داشت: از اولویت‌های مهم انتظامی کشور و استان برخورد سرسختانه و قاطعانه با قاچاقچیان و اشرار مسلح است.

وی با قدردانی از تلاش‌های مجموعه انتظامی و مرزبانی استان در تشدید و مقابله با اعضای شبکه‌های سازمان‌یافته قاچاق مواد مخدر از مرز تا عمق کشور، افزود: تقدیم هزاران شهید و جانباز درراه مبارزه با مواد مخدر توسط انتظامی کشور و مرزداران استان سیستان و بلوچستان، بیانگر تلاش گسترده و مجاهدانه پلیس در این راه است و کارکنان سبزپوش انتظامی و مرزبانی در این مسیر از جان خود گذشته‌اند تا بتوانند از ورود مواد مخدر به کشور جلوگیری کنند که خوشبختانه توفیقات بسیار بزرگی به دست آمده است.

 

آموزش رکن اصلی درماموریت های انتظامی کشور

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه سخنان خود به نقش آموزش و اهمیت آن در مأموریت‌های سازمانی اشاره و افزود: مسئولان ما در تمامی رده‌های مأموریتی در هر سمت و جایگاهی باید آموزش را در برنامه‌های خود قرار دهند چرا که آموزش رکن اصلی فعالیت‌ها به ویژه‌های مأموریت‌های انتظامی کشور در مقابله با جرائم است.

سردار رضایی با تأکید بر اینکه ارائه آموزش باید بسته به نوع مأموریت‌ها انجام شود، در ادامه به موضوع انجام مأموریت‌های پلیسی ۱۱۰ و گشتی‌ها اشاره کرد و افزود: کارکنان انتظامی در انجام مأموریت‌ها می‌بایست به‌صورت عملیاتی و مأموریتی مجهز به تجهیزات پلیسی باشند تا خدمات‌رسانی در حوزه نظم و امنیت به بهترین شکل مطلوب انجام شود.

 

پلاک مخدوش خودروها، خط قرمز پلیس

وی به حوزه مدیریت ترافیک شهری و برخورد با رانندگان متخلف نیز اشاره کرد و تصریح کرد: پلاک مخدوش خودروها، خط قرمز پلیس است و مأموران انتظامی با چنین تخلفاتی به‌شدت برخورد می‌کند و اجازه هنجارشکنی به رانندگان این خودروها نخواهند داد.

 

تأثیرگذاری اقدامات رسانه‌ای در آگاهی بخشی جامعه و پیشگیری

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه به تأثیرگذاری اقدامات رسانه‌ای و انعکاس عملکرد انتظامی کشور در اطلاع‌رسانی به عموم جامعه و آگاه‌سازی اشاره کرد و افزود: آگاه‌سازی افکار عمومی در کشف جرائم به‌ویژه در کشف سرقت‌ها و دستگیری سارقان باید به‌گونه‌ای باشد که آگاهی بخشی مؤثر و بیشتری برای جامعه به همراه داشته باشد تا از تکرار این‌گونه جرائم جلوگیری شود.

سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان نیز پیش از سخنان جانشین فرمانده کل انتظامی کشور گزارشی از اقدامات انتظامی انجام شده را ارائه کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha