خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14910
۱۴۰۰/۱۲/۰۱ - ۰۸:۵۹

بیش از ۲۰ هزار اصله درخت شیشه‌شور معابر ایرانشهر را جذاب کرده است

بیش از ۲۰ هزار اصله درخت شیشه‌شور معابر ایرانشهر را جذاب کرده است
شهردار ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ هزار اصله درخت شیشه‌شور در خیابان‌ها و معابر این شهرستان با گل‌های زیبا چشم هر رهگذری را به خود مجذوب می‌کند گفت: شهرداری در نظر دارد هرسال تعدادی از این درخت را در فضاهای سبز میدان‌های سطح شهر بکارد.

به گزارش اس.بی پرس، سعید دیده‌ور با بیان اینکه درخت شیشه‌شور از تیره بیدها و منشأ آن از کشور استرالیا است اظهار داشت: این درخت در مقابل خشکی، گرما و باد مقاوم بوده و به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب ایرانشهر رشد خیلی خوبی در این شهرستان دارد.

وی خاطرنشان کرد: در فصل سرد سال که درختان در خواب زمستانی به سر می‌برند درخت شیشه‌شور با گل‌های زیبا و رنگارنگ خود به این شهر طراوت و زیبایی خاصی بخشیده و بهار را به ارمغان آورده است.

شهردار ایرانشهر با بیان اینکه هم‌اینک در اکثر خیابان‌ها، معابر و منازل شهروندان ایرانشهری درخت شیشه‌شور با گل‌های زیبای خودش در آخرین ماه سال خودنمایی می‌کند افزود: رو به پایین بون نوع گل این‌گونه زینتی به آن زیبایی خاصی بخشیده است.

وی با اشاره به اینکه درخت شیشه‌شور با خودنمایی در میدان‌ها و بوستان‌های ایرانشهر چشم هر رهگذری را مجذوب خود می‌کند بیان کرد: شهر ایرانشهر با داشتن آب‌وهوای مساعد و داشتن بیش از ١٢٠هکتار فضای سبز عنوان سرسبزترین شهر سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده است.

شیشه‌شور از تیره بیدها و منشأ آن از کشور استرالیاست این درخت در مقابل خشکی، گرما و باد مقاوم بوده و به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب، این درخت در شهرستان ایرانشهر به‌خوبی رشد می‌کند.

ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha