خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14918
۱۴۰۰/۱۲/۰۱ - ۱۹:۲۵
مدیرکل سامانه‌های مبارزه با قاچاق:

شکایت از دستگاه‌هایی که در اجرای سیاست‌های مبارزه با قاچاق کوتاهی کردند

شکایت از دستگاه‌هایی  که در اجرای سیاست‌های مبارزه با قاچاق کوتاهی کردند
سخنگوی ستاد و مدیرکل سامانه‌های مبارزه با قاچاق گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دستگاه‌هایی که در اجرای دستورالعمل ایجاد و اتصال به سامانه‌های مقابله با قاچاق کوتاهی کرده بودند، شکایت کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، آقای دهقانی نیا گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دستگاه‌هایی که در اجرای دستورالعمل ایجاد و اتصال به سامانه‌های مقابله با قاچاق کوتاهی کرده بودند، شکایت کرده است. باید تمام دستگاه‌ها طبق آنچه که زمانبندی و ابلاغ‌شده کار را به اتمام برسانند. جلسه با وزیر کشور در همین هفته برگزار خواهد شد. امیدواریم تا انتهای فروردین سال آتی اهدافمان در احداث سامانه جامع تجارت محقق شود.
او می‌گوید: در خصوص سامانه جامع تجارت خود آقای مخبر ورود کردند؛ ما هم سامانه‌ای را تهیه کردیم که پیشرفت تکالیف دستگاه‌ها را رصد می‌کند و امیدواریم تا انتهای فروردین اهداف محقق شود.

قانون مبارزه با قاچاق سال ۹۲ تصویب و سال ۹۴ اصلاح شد که دولت را مکلف به ایجاد سامانه جامعی کرد تا مشخص باشد ارزی که صرف واردات شده چطور خرج شده و منجر به افزایش قیمت در بازار نشود اما بعد از ۸ سال هنوز منتظر اجرای آن هستیم.
طبق ابلاغیه رئیس‌جمهور همه دستگاه‌های مرتبط با قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز موظف شدند در مدت مقرر اقدامات و تمهیدات لازم در ابلاغیه را اجرا و مردم را در جریان اقدامات انجام‌شده قرار دهند.

 

 انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha