خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14924
۱۴۰۰/۱۲/۰۱ - ۲۱:۵۲
معاون وزیر راه و شهرسازی:

تمامی اراضی نهضت ملی مسکن، اجاره ۹۹ ساله است

تمامی اراضی نهضت ملی مسکن، اجاره ۹۹ ساله است
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تمامی اراضی طرح نهضت ملی مسکن اجاره ۹۹ ساله است که با اجرای این طرح حدود ۴۰ درصد برای کاهش قیمت مسکن به متقاضیان کمک شده است.

به گزارش اس.بی پرس، آقای محمودمحمودزاده گفت: در راستای قانون جهش تولید مسکن واگذاری زمین اجاره ۹۹ ساله بوده و تمام پروژه‌های نهضت ملی مسکن اجاره ۹۹ ساله هستند. هم‌اکنون قیمت زمین ۴۰ درصد قیمت مسکن را تشکیل می‌دهد که دولت با واگذاری زمین‌های ۹۹ ساله در این طرح سعی می‌کند، قیمت مسکن را کاهش دهد.
به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از تاریخ تصویب و ابلاغ قانون تعالی جمعیت متقاضیانی که فرزند سوم آن‌ها پس از ابلاغ قانون به دنیا بیاید، در شهر‌های زیر ۵۰۰ هزار نفر در صورت داشتن شرایط می‌توانند از این قانون بهره‌مند شوند.
او گفت: ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن تا پایان سال تمدیدشده و بعد از اتمام پالایش ثبت‌نام کنندگان بررسی انجام می‌شوند. به‌زودی متقاضیان به پروژه‌ها معرفی می‌شوند و تاکنون بیش از ۹۵ درصد از ثبت‌نام کنندگان پالایش‌شده‌اند.
بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند و تعداد ثبت‌نام کنندگان مردان مجرد در این طرح ۴۰۰ هزار نفر بوده و اراضی بیش از ۹۸۰ هزار نفر تاکنون تأمین‌شده است.

 

 انتهای پیام/
 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha