خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14925
۱۴۰۰/۱۲/۰۱ - ۲۲:۰۴
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

کارتخوان‌های ثبت‌نشده در سامانه مالیاتی قطع خواهند شد

کارتخوان‌های ثبت‌نشده در سامانه مالیاتی قطع خواهند شد
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: کسانی که دستگاه کارتخوان خود را ثبت نکنند، سازمان امور مالیاتی لیست آن‌ها را به ما اعلام و بانک مرکزی آن‌ها را قطع می‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، آقای مهران محرمیان گفت: سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی درزمینهٔ قطع دستگاه‌های کارتخوانی که فاقد پرونده مالیاتی هستند هماهنگ هستند که براساس تقسیم وظایفی که صورت گرفته عمده کار فنی در قطع کارتخوان ها برعهده بانک مرکزی است.
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی می‌گوید: بانک مرکزی امروز (۱ اسفند) براساس لیست ارائه‌شده توسط سازمان امور مالیاتی دستگاه‌های کارتخوانی که ثبت‌نشده‌اند را پس از بررسی‌ها قطع خواهد کرد.
براساس اعلام سازمان امور مالیاتی دارندگان دستگاه‌های کارتخوان تا ۳۰ بهمن برای ثبت دستگاه خود مهلت داشتند که طبق آمار بانک مرکزی، در ۷ بهمن ۱۳ میلیون و ۴۵ هزار پذیرنده فعال در کشور داشتیم که حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار ابزار پرداخت هیچ‌گونه گردشی نداشتند و بانک مرکزی آن‌ها را قطع کرد.
محمدهادی سبحانیان معاون سیاست‌گذاری وزارت اقتصاد گفت: این تکلیف قانونی (قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان) از دولت گذشته بر زمین‌مانده بود و به جهت اهمیت موضوع به‌صورت هفتگی جلساتی را با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان امور مالیاتی برگزار و پیشرفت این پروژه را به‌صورت هفتگی رصد می‌کنیم. البته این موضوع در سازمان مالیاتی به‌صورت روزانه مورد پیگیری قرار می‌گیرد، اما به جهت اهمیت موضوع وزیر نیز هفتگی جلسات هفتگی برگزار می‌کنند.

 

 انتهای پیام/


 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha