خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14927
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۰۸:۴۴
هشدار دادستان چابهار؛

اراضی ساحلی تا چند روز آینده رفع تصرف خواهند شد

اراضی ساحلی تا چند روز آینده رفع تصرف خواهند شد
دادستان بندر چابهار گفت: با افراد و یا ارگان‌هایی که اقدام به تصرف ساحل کرده‌اند دستگاه قضا بشدت برخورد خواهد کرد.

به گزارش اس.بی پرس، معلم زاده در بازدید از اراضی ساحلی بندر چابهار بیان کرد: مهلت قانونی ۲۰ روزه رئیس‌جمهوری مبنی بر رفع تصرف ساحل به اتمام رسیده است و با ارگان‌هایی که تاکنون اقدام به رعایت حریم ۶۰ متر نکرده‌اند طبق قانون برخورد خواهد شد و اراضی ساحلی تا چند روز آینده رفع تصرف خواهند شد.

معاون عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این بازدید گفت: بخشی از سواحل سیستان بلوچستان آزاد شد اما بخشی دیگر که در سنوات گذشته در اختیار ارگان‌های دولتی قرار گرفته است طبق روال قانونی باید رفع تصرف شوند.

بیجار گفت: سواحل سیستان و بلوچستان ۴۶۴ کیلومتر است که از این مساحت ۱۵۰ کیلومتر آن بنچمارک گذاری شد که بر اساس آن مشخصات سواحلی که در اختیار ارگان‌های نظامی و دولتی است شناسایی شده‌اند کارکرد آن‌ها نیز مشخص شده است و تصمیماتی در این زمینه نیز گرفته می‌شود.

معاون عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: سواحل و دریا مال مردم است و باید به مردم بازگردانده شود و تا مردم بتواند از این منابع خدادادی به‌خوبی استفاده کنند.

بلوچ رئیس شورای اسلامی شهر چابهار نیز عنوان کرد: به دستگاه‌هایی که ساحل را در اختیار دارند و حریم ۶۰ متر را رعایت نکرده‌اند مهلتی چند روزه داده شده است، اما تا تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ هیچ اقدامی از سوی متصرفین انجام نشده و شهرداری بر حسب قانون و با همکاری مرجع قضایی نسبت به رفع تصرف این اراضی اقدام می‌کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha