خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14932
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۵

۴۰۰ هزار کودک زیر پنج سال سیستان و بلوچستان علیه فلج اطفال واکسینه می‌شوند

۴۰۰ هزار کودک زیر پنج سال سیستان و بلوچستان علیه فلج اطفال واکسینه می‌شوند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ۴۰۰ هزار کودک زیر پنج سال سیستان و بلوچستان در مرحله دوم علیه فلج اطفال واکسینه می‌شوند.

به گزارش اس.بی پرس، سید مهدی طباطبایی گفت: مرحله دوم طرح واکسیناسیون فلج اطفال در حاشیه شهرهای سیستان و بلوچستان از ۳۰ بهمن به مدت یک هفته به‌صورت خانه به خانه اجرا درآمده است.

او می‌گوید: در سایر نقاط سیستان و بلوچستان طرح واکسیناسیون فلج اطفال توسط همکاران مجموعه علوم پزشکی مستقر در پایگاه‌های سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت انجام خواهد شد.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان طرح واکسیناسیون فلج اطفال در مناطق روستایی سیستان و بلوچستان هم به‌صورت خانه به خانه اجرا خواهد شد.

او گفت: با توجه به اینکه زمان در اجرای واکسیناسیون فلج اطفال بسیار دارای اهمیت است اجرای این عملیات را در سیستان و بلوچستان یک هفته پیش‌بینی کردیم.

طباطبایی گفت: در این بازه زمانی یک هفتگی همه هم استانی‌ها نسبت به واکسیناسیون فلج اطفال کودکان زیر پنج سالشان اقدام کنند.

فلج اطفال به‌عنوان یک بیماری ویروسی یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های عصر حاضر است که معمولاً کودکان خردسال را مبتلا می‌کند و سبب فلج دائمی اندام‌های تحتانی به‌ویژه پاها می‌شود.

سیستان و بلوچستان به سبب همسایگی با ۲ کشور افغانستان و پاکستان که همچنان در معرض بیماری‌های گوناگون مسری قرار دارند، همواره مورد توجه مسئولان بهداشتی درمانی کشور قرار دارد و به همین سبب با وجودی که در چند سال گذشته هیچ موردی از بیماری فلج اطفال در میان کودکان ایرانی این استان مشاهده نشده است طرح واکسیناسیون برای ایمن‌سازی اطفال اجرا می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha