خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14933
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۰:۰۰
رئیس شورای اسلامی دشتیاری:

چابهار با حجم زیاد بیماران مواجه است

چابهار با حجم زیاد بیماران مواجه است
رئیس شورای اسلامی دشتیاری در جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این شهرستان بدون بیمارستان است، گفت: بیمارستان امام علی (ع) چابهار نیز نمی‌تواند جوابگوی این تعداد بیمار باشد و به آن‌ها خدمات خوبی ارائه کند.

به گزارش اس.بی پرس، خالد ایزدپناه افزود: وضعیت فعلی بیمارستان امام علی (ع) نگران‌کننده است و می‌طلبد متولیان امر نسبت به این موضوع اقدامی انقلابی و جهادی انجام دهند چرا که با افزایش روز افزون جمعیت شهرهای ساحلی بلوچستان، بیمارستان امام علی (ع) چابهار به‌تنهایی جوابگوی حجم زیاد مراجعات مردمی نیست.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهرستان دشتیاری، وضعیت کنونی بیمارستان امام علی (ع) چابهار که جمعیت بیش از ۷۰۰ هزارنفری از زرآباد تا راسک را پوشش می‌دهد روزگار خوبی ندارد و مردم از نحوه خدمات‌رسانی این مرکز درمانی راضی نیستند.

وی افزود: توجه نکردن به توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی موجب شده که در یک سال اخیر شاهد اتفاقات تلخ در این بیمارستان باشیم که نمونه واقعی آن فوت چندین مادر باردار است و این موضوع، یک نگرانی عمومی را در بین مردم این خطه به وجود آورده است.

ایزدپناه ادامه داد: شهرستان دشتیاری حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و متأسفانه حتی یک تخت بیمارستانی در این شهرستان وجود ندارد، زیرساخت‌های نحیف حوزه بهداشت و درمان طی سالیان گذشته نه تنها موجب افزایش نارضایتی مردم شده است و این هشدار جدی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است تا نسبت به مسئولیت خویش در قبال مردم قدرشناس این منطقه اقدام کند.

وی تصریح کرد: بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار با بی‌مهری مسئولان وزارت بهداشت در ادوار گذشته، همچنان معطل مانده است، حداقل بیمارستان امام علی (ع) چابهار را سر و سامان دهیم، افزایش کادر درمان و توسعه زیرساخت‌ها می‌تواند بخشی از کمبودها و دغدغه‌ها را برطرف کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha