خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14934
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۰:۱۰
فرماندار بیان کرد:

پروژه‌های گاز و راه‌آهن شاخصه توسعه خاش

پروژه‌های گاز و راه‌آهن شاخصه توسعه خاش
فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: پروژه‌های راه و گازرسانی از شاخصه‌های مهم توسعه در این شهرستان مرزی به شمار می‌روند.

به گزارش اس.بی پرس، صاحب گل صالحی در حاشیه بازدید از پروژه‌های خط انتقال گاز ایرانشهر به خاش و یک قطعه از جاده خاش به ایرانشهر به خبرنگاران بیان کرد: هم اینک پروژه شاخص خط انتقال گاز از ایرانشهر به خاش از مسیرهای سخت گذر به خوبی و با سرعت و شتاب و کیفیت بالایی به طول 146 کیلومتر در حال اجرا بوده و امید می‌رود تا بهار سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: 44 کیلومتر از خط انتقال گاز 16 اینچی از خاش به ایرانشهر به پایان رسیده و 102 کیلومتر از مسیر سخت گذر آن نیز با سرعت بالایی در حال اجرا و تکمیل شدن است.

صالحی ادامه داد: تاکنون برای اجرای این پروژه افزون بر یک هزار میلیارد تومان هزینه شده و مصارف مهم آن در حوزه مصرف خانگی، صنعتی و خدمات خواهد بود و قطعاً مشکلات مردم شهرستان در این موضوع کاهش می‌یابد.

فرماندار خاش اظهار داشت: هم‌اینک منطقه به کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل و ابر پروژه‌های مهمی در حال اجرا هستند و در حوزه راه نیز 17 کیلومتر از قطعه دوم خاش به ایرانشهر در حال اجرا بوده که امید می‌رود تا پایان سال هشت کیلومتر از روسازی آن تکمیل شود و از مسیر ایرانشهر به خاش هم پروژه در حال اجرا است.

صالحی گفت: 42 کیلومتر از پروژه قطعه پنج راه خاش به زاهدان نیز با هدف ایجاد بزرگراه و کاهش سوانح جاده‌ای و ایمن‌سازی محورها در دستور کار دولت است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha