خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14935
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۰:۲۹

آغاز ساخت و تجهیز 66 پروژه محرومیت‌زدایی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

آغاز ساخت و تجهیز 66 پروژه محرومیت‌زدایی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
معاون توسعه و مدیریت منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از آغاز عملیات ساخت و تجهیز 66 پروژه محرومیت‌زدایی در حوزه سلامت خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر مجید یوسفی مقدم با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تقویت حوزه پیشگیری است، بر توسعه زیرساخت‌های بهداشتی تأکید نمود و گفت: 66 پروژه محرومیت‌زدایی حوزه بهداشت در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دست ساخت، کلنگ زنی، تجهیز و... می‌باشد

وی ادامه داد: این پروژه‌های محرومیت‌زدایی شامل: خانه بهداشت، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، پایگاه سلامت شهری، تسهیلات زایمانی و... با اعتباری بالغ بر 420 میلیارد ریال در دست احداث می‌باشد و امیدواریم با به اتمام رساندن این پروژه ها بتوانیم گوشه‌ای از مشکلات را در این مناطق برطرف نماییم.

دکتر یوسفی با اشاره به اینکه در طی سال‌های گذشته شاهد رشد چشمگیری در توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی سیستان و بلوچستان بوده‌ایم گفت: تنها در طی دو سال گذشته با افتتاح دو بیمارستان ایرانمهر سراوان و ساختمان شماره 2 بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) 540 تخت به تعداد تخت‌های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزوده شده است و علاوه بر آن با تکمیل ده ها پروژه بهداشتی و درمانی دیگر تلاش نموده‌ایم چتر سلامت را در جامعه بگسترانیم.

وی همچنین از استخدام بیش از 1000 نفر در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از طریق برگزاری آزمون به‌وسیله سازمان سنجش در بحران کرونا خبر داد و گفت: این تعداد استخدام در نوع خود در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بی‌سابقه بوده است.

وی همچنین به تحول در نظام تصویربرداری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد و گفت: مجوز خرید و نصب یک دستگاه پت اسکن برای بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع)، دو دستگاه ام آر آی برای بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) زاهدان و ایرانمهر سراوان، یک دستگاه سی‌تی‌اسکن 16 اسلایس برای ساختمان شهید حاج قاسم سلیمانی در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع)، یک دستگاه سی‌تی‌اسکن ۱۶ اسلایس از محل اعتبارات بانک جهانی تحویل بیمارستان امام خمینی (ره) خاش، یک دستگاه CRRT (همودیالیز مداوم) و یک دستگاه جدید و پیشرفته آنژیوگرافی نیز تحویل بیمارستان علی ابن ابی‌طالب (ع) شده است.

وی با تقدیر و قدردانی از حضور و حمایت خیرین از حوزه سلامت از تمام مؤسسات و خیرین سلامت دعوت نمود تا در تکمیل و تجهیز پروژه‌های بهداشت و درمان ما را یاری رسانند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha