خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14937
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۰:۵۵
معاون وزارت بهداشت پاسخ داد:

قرنطینه ۵ روزه اُمیکرون شامل چه کسانی می‌شود؟

قرنطینه ۵ روزه اُمیکرون شامل چه کسانی می‌شود؟
معاون درمان وزارت بهداشت درباره مدت‌زمان قرنطینه‌ مبتلایان به کرونای اُمیکرون توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سعید کریمی درباره مدت‌زمان قرنطینه در مبتلایان امیکرون، گفت: اینکه مدت ایزولاسیون مبتلایان پنج روز یا بیشتر باشد، این هفته مجدداً در کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا به بحث گذاشته شد و به اتفاق آرا موضوع پنج روز به تأیید رسید؛ زیرا میزان منتشر کردن ویروس از فرد مبتلا از چند روز قبل از شروع علائم تا حدود ۳ روز بعد از شروع علائم اتفاق می‌افتد.

وی افزود: درست است که ممکن است بعد از این مدت ذکر شده هم PCR مثبت باشد، اما لزوماً به معنای آن نیست که فرد می‌تواند آلوده‌کننده باشد. ممکن است تکه‌هایی از ویروس غیرزنده وجود داشته باشد که PCR را مثبت کند.

معاون درمان وزارت بهداشت، اظهار کرد: در دستورالعمل منتشر شده درباره قرنطینه پنج‌روزه‌ مبتلایان امیکرون ذکر شده است که مدت قرنطینه‌ پنج‌روزه برای کسانی باشد که پس از این مدت هیچ علامتی نداشته باشند. در غیر این صورت کسی که کارش به بستری رسیده، علائم بیماری را دارد یا پزشک تشخیص می‌دهد، دیگر از دستورالعمل پنج روز خارج شده و بر حسب نظر پزشک می‌تواند بیش از پنج روز استراحت کند و در قرنطینه باشد. در کل دستورالعمل قرنطینه پنج روز کاملاً شفاف برای موارد خفیف بیماری است.

وی به ایسنا گفت: فرد مبتلا با علائم خفیف پس از پنج روز نیز باید با ماسک مناسب تردد داشته باشد. ۵۷ دانشمند علمی برجسته در جلسه ستاد علمی هستند که به اتفاق آرا تأیید کردند که پنج روز قرنطینه کفایت می‌کند. در جلسه این هفته، موضوعاتی که از نظر سازمان بهداشت جهانی در این رابطه مطرح بود به بحث گذاشته شد ولی هیچ تغییری در نظر اعضای کمیته علمی ایجاد نشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha