خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14938
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۱
با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح؛

ارتش آب‌رسانی به ۱۸ روستای محروم شهرستان هیرمند را افتتاح کرد

ارتش آب‌رسانی به ۱۸ روستای محروم شهرستان هیرمند را افتتاح کرد
طرح آب‌رسانی به ۱۸ روستای محروم و کم برخوردار شهرستان هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، فرمانده کل ارتش و فرمانده نیروی زمینی ارتش به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اس.بی پرس، فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های آب‌رسانی اظهار داشت: قرارگاه محرومیت‌زدایی نیروی زمینی ارتش در راستای کاهش مشکلات ناشی از تنش‌های آبی در سیستان و بلوچستان بهره‌برداری از طرح‌های آب‌رسانی را از ابتدای سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار داده است.

سرهنگ خلبان ولی رحمانی افزود: این طرح آب‌رسانی به ۱۸ روستای شهرستان هیرمند بوده که به طول ۹۰ کیلومتر با ۴۸ هزار مترمربع خاک‌برداری توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی و جهادی نیروی زمینی ارتش انجام شده است.

وی ادامه داد: روستاهای این طرح شامل کیان‌آباد، آسک، محمدحسین بارانی، زهروزهی، رنده، علیخان زمان، ریگ موری، پیران، کریم‌کشته، کلوخی، قاسم‌آباد، جور، شادی جمال زهی، ابراهیم‌آباد، نائب رجایی، رخشانی و شهرک ساسولی است.

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: این طرح آب‌رسانی متناسب با طرح توسعه شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان اجرا شده و تا ۵۰ سال آینده هیچ مشکلی به لحاظ نیاز به تعویض خطوط نخواهد داشت.

وی گفت: لوله‌ها و اتصالات به کار رفته در این طرح آب‌رسانی بر اساس بالاترین استانداردها و با تأیید و نظارت شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان اجرا شده است و بر اساس دستور مؤکد امیر سرتیپ حیدری فرماندهی نیروی زمینی ارتش این طرح بر اساس استانداردهای شرکت آب و فاضلاب اجرا شده و از جزیره‌ای عمل کردن در این طرح خودداری شده است.

سرهنگ رحمانی تأکید کرد: در این طرح علاوه بر مشاور مهندسی فرمانده نزاجا و مهندسین مشاور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مهندسان و کارشناسان آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان نیز حضور و نظارت داشتند. همچنین برای اجرای این طرح از نیروهای بومی منطقه به‌منظور ایجاد اشتغال نیز استفاده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح آب‌رسانی، جمعیتی بالغ بر یک هزار و ۷۳۶ خانوار که حدود هشت هزار و ۲۸۷ نفر را در برمی‌گیرد از آب بهداشتی سالم و پایدار بهره‌مند شدند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha