خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14940
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۲:۳۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

۱۰۳۴ سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند

۱۰۳۴ سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با ابتلای یک هزار و ۳۴ نفر دیگر به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان تاکنون به ۱۶۰ هزار و ۴۷۹ نفر رسیده است.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سید محمد هاشمی‌شهری اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته با فوت چهار نفر دیگر شمار درگذشتگان ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان تاکنون به ۲ هزار و ۷۰۴ نفر رسید.

وی با بیان اینکه هم‌اینک ۲۱۱ بیمار حاد تنفسی و ۱۲۹ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند، از شهروندان درخواست کرد هنگام خروج از منزل با استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ابتلا و گسترش این بیماری جلوگیری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اشاره به شیوع سویه جدید کرونا گفت: برخلاف تصور عمومی سویه اُمیکرون تهدیدی جدی برای سلامت عمومی است.

وی افزود: هر چند طبق اطلاعات موجود قدرت بیماری‌زایی این سویه کمتر است امّا قدرت سرایت بالای آن به اثبات رسیده و در صورت شیوع گسترده ویروس در جامعه بسیاری از افراد و در رأس آنان سالمندان، مادران باردار، کودکان و بیماران خاص نیاز به بستری در بیمارستان‌ها پیدا می‌کنند و به‌صورت ناگهانی با حجم وسیعی از مراجعات به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مواجه خواهیم شد.

هاشمی شهری بیان کرد: کمبودی در داروهای ضدویروس و تجهیزات موردنیاز بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha