خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14941
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۷:۱۵
سرلشکر باقری:

حقابه هیرمند در سطوح مختلف کشور در حال پیگیری است

حقابه هیرمند در سطوح مختلف کشور در حال پیگیری است
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مسئولان در مرکز به‌صورت شبانه‌روزی در حال پیگیری موضوع حقابه هیرمند از کشور همسایه هستند و رفت‌وآمدهای مکرر در جریان است و به یاری خدا هر چه زودتر به نتیجه خواهد رسید.

به گزارش اس.بی پرس، سرلشکر محمد باقری در آیین بهره‌برداری از طرح‌ آب‌رسانی ارتش به ۱۸ روستای هیرمند سیستان و بلوچستان با گرامیداشت یاد و نام شهدای دفاع مقدس و شهدای دفاع از امنیت مرزهای میهن اسلامی اظهار داشت: مسئله آب جزو اساسی‌ترین موضوعات سیستان و بلوچستان است که نیاز اولیه مردم عزیز ما در این خطه ارزشمند محسوب می‌شود و خدا را شاکریم که این طرح آب‌رسانی امروز به نتیجه رسیده و این حجم از روستاها و جمعیت ما از این نعمت الهی بهره‌مند شدند.

وی بیان کرد: افتخاری است برای ما که در کوران انجام مأموریت‌های دفاعی و امنیتی در سراسر مرزهای کشور به‌صورت هوایی، زمینی و دریایی ارتش قهرمان چنین مسؤولیت‌های اجتماعی مهمی را برعهده گرفته و به انجام می‌رساند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح از جمله ارتش جمهوری اسلامی ایران این مهم را وظیفه خود می‌داند که هر آنچه در توان دارد چه از نظر تجهیزات مهندسی، تجهیزات بهداشت و درمان، امکانات ترابری و متخصصین و نیروی انسانی خودش را در خدمت و کمک به مردم قرار دهد و در این‌گونه طرح‌ها پیش‌قدم باشد.

وی تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش مسئولیت سنگینی در دفاع از مرزهای کشور و تمامیت ارضی کشور به‌ویژه در شمال سیستان و بلوچستان دارد.

سرلشکر باقری ادامه داد: در کنار این مسؤولیت‌هایی که به‌خوبی و با اطمینان، آرامش و استحکام در حال انجام دارد چنین طرح‌های محرومیت‌زدایی را در دستور کار قرار داده است.

وی بیان کرد: نیروی زمینی ارتش در طی سال‌های اخیر توانسته در مسئله محرومیت‌زدایی، مقابله با کرونا و هر آنچه از دستش برمی‌آید به مردم خدمت و کمک کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما در نیروهای مسلح معتقدیم برکت کار به این است که برای مردم باشد و برای رضایت آنان زیرا رضایت خداوند در گرو رضایت مردم است.

وی ادامه داد: محرومان و مستضعفان ولی نعمتان همه ما هستند؛ یادمان نمی‌رود که امام خمینی (ره) دائماً بیان می‌داشتند که یک تار موی این مردم به همه سرمایه‌داران، مستکبران و کسانی که انتظارات بسیار زیادی از حکومت دارند می‌ارزد.

سرلشکر باقری افزود: امیدواریم خداوند به همه فرماندهان ارتش و دست‌اندرکاران که این خدمات را انجام می‌دهند سلامتی و توفیق دهد تا هم بتوانیم در دفاع و امنیت کشور وظیفه خود را به‌خوبی انجام دهیم و هم در خدمت‌رسانی به مردم روز به روز نقش بیشتری را ایفا کنیم.

وی درباره تجهیز بیمارستان هیرمند نیز گفت: تجهیز این بیمارستان نیز توسط ارتش پیگیری و انجام خواهد شد در واقع هر آنچه از دست نیروهای مسلح بربیاید هیچ دریغی وجود ندارد و در خدمت به مردم این کار را به انجام خواهند رساند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مسئله تجارت مرزی در شمال سیستان و بلوچستان را به مسئولان کشوری تأکید خواهیم کرد و هر کاری از دست ما بربیاید انجام خواهیم داد.

طرح آب‌رسانی به ۱۸ روستای بخش هیرمند با حضور سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، سرهنگ خلبان ولی رحمانی فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی نیروی زمینی ارتش و مسئولان استانی بهره‌برداری شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha