خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14948
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۲۰:۱۰
سرهنگ پاشایی:

پلیس فتا تراکنش‌های پی در پی حساب را رصد می‌کند

پلیس فتا تراکنش‌های پی در پی حساب را رصد می‌کند
سرهنگ پاشایی گفت: پلیس فتا درصورتی‌که به برداشت‌های پی‌درپی حساب شهروندان شک کند، تراکنش حساب را به‌روز اداری موکول می‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: اگر شهروندان پیامک مشکوکی را دریافت کردند، بلافاصله با شماره ۰۹۶۳۸۰ تماس بگیرند یا به سایت رسمی پلیس فتا مراجعه کنند.
به گفته سرهنگ پاشایی، زمان‌های تعطیل، بهترین زمان برای کلاهبرداری از سوی مجرمان سایبری است و تحقیقات نشان می‌دهد بیشترین جرائم در غروب پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها انجام می‌شود.کلاهبرداران با خیال اینکه در روز‌های تعطیل مراجع قضایی و بانک‌ها تعطیل هستند، شیوه‌های کلاهبرداری خود را به کار می‌گیرند.
او می‌گوید: با هماهنگی‌هایی که بین مراجع قضایی، بانک و پلیس فتا اتفاق افتاده، این دسترسی به ما داده‌شده که هر زمان از چندین شماره تلفن یا شماره‌حساب شکایات مختلفی به ما واصل شود، همکاران این برداشت حساب را موردبررسی انجام دهند.از طرفی با اجازه از مراجع قضایی، تراکنش پی‌درپی حساب را به‌روز دیگری موکول می‌کنند.
کلاهبرداران با سوء‌استفاده از نام مراجع قضایی و نهاد‌های حاکمیتی پیامک‌هایی را به شماره افراد ارسال می‌کنند که در این پیامک، لینک‌های آلوده تعبیه‌شده است و افراد با کلیک بر روی لینک، با کلاهبرداری از سوی کلاهبرداران مواجه می‌شوند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha