خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14953
۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۹

افزون بر٢ هزار نفر معلول جسمی حرکتی و نابینا در ایرانشهر سکونت دارند

افزون بر٢ هزار نفر معلول جسمی حرکتی و نابینا در ایرانشهر سکونت دارند
رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ٢ هزار و ٢۵٠ نفر معلول نابینا و جسمی حرکتی در این شهرستان سکونت دارند که برای تردد در خیابان‌ها، معابر، ادارات و اماکن عمومی با مشکلات فراوانی مواجه‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، خاطره بامری اظهار داشت: نبود مناسب‌سازی برای بعضی از خیابان‌ها، ادارات و امکان عمومی در سطح شهر ایرانشهر باعث شده معلولان کمتر از منزل خارج شوند.

وی افزود: با وجود مکاتبات و پیگیری‌های صورت گرفته هنوز مناسب‌سازی بعضی از معابر و خیابان ادارات، بانک‌ها و اماکن عمومی شهر ایرانشهر برای معلولان به‌صورت اصولی انجام نشده است.

رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر با بیان اینکه معلولان مانند سایر افراد حق دارند که به راحتی در خیابان‌ها، معابر، ادارات و بانک‌ها تردد کنند و در این رابطه با مشکل و مانعی مواجه نباشند گفت: این بی‌توجهی در مناسب‌سازی معابر باعث شده معلولان در زمان حضور در خیابان‌ها، معابر و ادارات برای تردد مشکلات جدی داشته باشند.

وی ضمن قدردانی از اداراتی که برای عبور معلولان مناسب‌سازی کرده‌اند افزود: در تعدادی از ادارات و بانک‌ها رمپ مناسبی برای تردد معلولان پیش‌بینی‌نشده به‌طوری‌که اگر معلولان به‌عنوان ارباب‌رجوع به این ادارات مراجعه کنند نیازمند کمک دیگران هستند.

بامری خاطرنشان کرد: بر اساس قانون حمایت از حقوق معلولان، تمام مؤسسات و سازمان‌های دولتی موظف هستند در طراحی و ساخت ساختمان‌ها و معابر عمومی معلولان را نیز مدنظر قرار دهند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha