خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14957
۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۰:۴۳

سلطان میوه‌ها را بیشتر بشناسید

سلطان میوه‌ها را بیشتر بشناسید
انبه سلطان میوه‌ها است، میوه انبه یکی از محبوب‌ترین، میوه‌ها دارای مواد مغذی غنی با عطر و طعم منحصربه‌فردی است، انبه به گواه کارشناسان تغذیه یکی از غنی‌ترین منابع ویتامین A و ویتامین C و مواد معدنی از جمله پتاسیم، کلسیم، فسفر، مس، منگنز و روی است، این میوه فیبر بیش‌ازحدی دارد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: انبه در سطح یک هزار و ۴۰۰ هکتار از باغات میوه استان کشت می‌شود که یک هزار و ۱۰۰ هکتار آن بارور و بقیه غیر بارور است.

اردشیر شهرکی افزود: شهرستان‌های سرباز، نیکشهر، قصرقند و چابهار عمده مناطق کشت انبه در این استان سیستان و بلوچستان محسوب می‌شوند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: انبه میوه گرمسیری و سرشار از ویتامین‌های A،B و C، کربوهیدرات‌ها، اسیدهای چرب، پروتئین‌ها، اسیدهای عالی و مواد معدنی است.

وی خاطرنشان کرد: با برداشت انبه سبز از باغات انبه در شهرهای جنوبی سیستان و بلوچستان، کارگاه‌های تولید ترشی انبه در این شهرستان‌ها رونق خوبی به خود گرفته است.

وی گفت: تولید انواع ترشی، با پوست، بدون پوست و هسته‌دار، روغنی، سرکه‌ای، خلالی و مخلوط معروف‌ترین ترشی‌های تولیدی در استان سیستان و بلوچستان هستند که مرغوب و از بازار خوبی برخوردار است.

شهرکی افزود: بخش قابل‌توجهی از این محصول به خارج از استان صادر می‌شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: با مساعد شدن هوا در جنوب سیستان و بلوچستان، درختان انبه با شکوفه دهی، آمدن بهار را نوید می‌دهند.

شهرکی گفت: گل‌دهی درختان انبه در شهرستان قصرقند از نیمه دوم بهمن آغاز می‌شود و تا پایان فروردین‌ماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: بخش‌های مرکزی، ساربوک و تلنگ از عمده مناطق کشت انبه در این شهرستان هستند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha