خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14959
۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۱:۲۹
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان:

۵۸ زندانی غیر عمد در سیستان و بلوچستان چشم‌انتظار کمک خیران هستند

۵۸ زندانی غیر عمد در سیستان و بلوچستان چشم‌انتظار کمک خیران هستند
مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: ۵۸ زندانی جرائم غیر عمد این استان چشم‌انتظار کمک‌های خیران برای بازگشت به آغوش گرم خانواده‌هایشان هستند.

به گزارش اس.بی پرس، سید عبدالحسین سجادی اظهار داشت: از مجموع این افراد ۲۰ نفر در زاهدان، ۱۱ نفر در زابل، هفت نفر در سراوان، چهار نفر در ایرانشهر و ۱۶ زندانی نیز در چابهار چشم‌انتظار کمک خیران هستند.

وی گفت: از این تعداد یک نفر به دلیل تصادف شبه عمد، ۳۲ نفر مهریه، سه نفر نفقه و ۲۲ نفر نیز به علت محکومیت مالی در زندان تحمل حبس می‌کنند که مجموع بدهی آنان حدود ۴۸۹ میلیارد و ۵۳۲ میلیون ریال است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۹۰ زندانی جرائم غیر عمد شامل چهار نفر تصادف شبه عمد، ۹۳ نفر مهریه، ۱۷ نفر نفقه و ۷۶ نفر به علت محکومیت مالیات از زندان‌های استان آزادشده و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند که ۲ نفر آنان زن بودند.

سجادی گفت: میزان گذشت شاکیان برای آزادی این افراد بیش از ۴۶۸ میلیارد تومان، آورده مددجویان بیش از ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، تسهیلات بانکی ۲۹۹ میلیون تومان، کمک ستاد دیه استان بیش از ۲ میلیارد تومان، کمک ستاد دیه کشور بیش از ۳۹۰ میلیون تومان، اعسار به تقسیط بیش‌ از ۲۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و صندوق تأمین خسارات بدنی بیش از ۲۳۳ میلیون تومان بوده است.

وی افزود: شماره‌حساب‌ ۳۲۳۲۳۳۳۳۱۳ نزد بانک ملت، شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۱۱۳۶۳۵ بانک ملت و شماره‌حساب ۲۵۱۷۳۴۶۲۹۵ بانک تجارت به نام ستاد دیه سیستان و بلوچستان آماده دریافت کمک‌های مردمی افراد خیر و نیک‌اندیش است.

سیستان و بلوچستان با وسعتی بیش از ۱۸۸ هزار کیلومترمربع (معادل ۱۱.۵ درصد مساحت کشور) و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶ زندان برای نگهداری مجرمان جرائم عمد و غیر عمد در شهرستان‌های زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر، سراوان و چابهار است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha