خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14960
۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۴
در ستاد خدمات سفر چابهار مطرح شد:

معاون فرماندار: کارت‌های سوخت در چابهار از حالت کُدینگ خارج شود

معاون فرماندار: کارت‌های سوخت در چابهار از حالت کُدینگ خارج شود
معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرماندار چابهار گفت: این شهرستان یک منطقه گردشگری بوده و کدینگ بودن کارت‌های سوخت باعث سرگردانی مسافران می‌شود بنابراین کارت‌های سوخت باید از حالت کدینگ خارج شود.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میر در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چابهار با تأکید بر لزوم هم‌افزایی تمامی مدیران برای اتخاذ تصمیم‌های واحد و یکپارچه برای سفر‌های نوروزی گفت: بحث توزیع سوخت یکی از معضلات ما در حوزه شهرستان چابهار است و در این خصوص چندین مرتبه به متولیان این حوزه اعلام کردیم که برای رفع این مشکل اقدام کنند.

او می‌گوید: اینکه با کمبود جایگاه عرضه سوخت مواجه هستیم شکی نیست، اما بعضاً در برخی جایگاه‌ها سوءاستفاده‌هایی می‌شود که باید نظارت دقیق نسبت به این حوزه داشته باشیم. اینکه فقط کارت سوخت آزاد به جایگاه‌ها اضافه کنیم مطمئن باشید مشکل مردم حل نخواهد شد.

میر گفت: در ایام نوروز به دلیل اینکه مسافران و گردشگران سرگردان نباشند، کارت‌های سوخت از حالت کدینگ خارج شود تا مردم به خاطر دریافت ۲۰ لیتر بنزین معطل نشوند و اینکه صرفاً کارت سوخت به جایگاه‌ها بدهیم هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد.

معاون فرماندار چابهار گفت: وظیفه ذاتی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی است که بر توزیع عادلانه سوخت در جایگاه‌ها نظارت کند و باید این نظارت به‌طور دقیق انجام شود تا اهالی چابهار و مسافران در ایام عید نوروز با مشکل دریافت بنزین مواجه نباشند.

او در بحث نظارت بر بازار هم گفت: انتظار ما از متولیان بازار این است که تدابیر لازم را اتخاذ کنند که هیچ کم‌فروشی و گران‌فروشی در چابهار مشاهده نشود و در این خصوص هم نظارت بر بازار به‌طورجدی در دستور کار قرار گیرد.

میر گفت: اماکن گردشگری باید میزبان خوبی برای گردشگران باشند. میهمانان ما باید با خاطره خوبی از چابهار خارج شوند بنابراین قیمت اقامتگاه‌های گردشگری و هتل‌ها باید از یک ثبات مناسبی برخوردار باشد و این‌گونه نباشد که هرچه به نوروز نزدیک‌تر می‌شویم قیمت‌ها تغییر کند درحالی‌که برای جذب گردشگران می‌بایست کاهش قیمت را داشته باشیم.

او گفت: مکان‌های گردشگری شهرستان باید در قالب دفترچه‌های راهنما و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها فوراً معرفی شود تا مسافران بتوانند از ظرفیت‌های جذاب چابهار استفاده کنند. در بحث تاکسی‌ها و ناوگان حمل‌ونقل عمومی هم نباید هیچ کمبودی احساس شود.

به گفته معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری چابهار شهرداری چابهار باید هرچه سریع‌تر مکان‌های مناسب را برای برنامه‌ریزی به نیروی انتظامی معرفی کند تا گر مسافر و میهمان ما در این مکان‌ها مستقر شد هیچ دغدغه‌ای در خصوص امنیت خود و خانواده‌اش نداشته باشد. زیرساخت‌های لازم همچون روشنایی و سرویس بهداشتی حتماً مهیا شود. امیدواریم زیباسازی فضای شهر هم شتاب بیشتری بگیرد.

او گفت: متولیان در بحث تور‌های گردشگری هم نظارت لازم را داشته باشند. برنامه‌ریزی لازم برای مرخصی پزشکان بیمارستان چابهار در دستور کار قرار گیرد چراکه همین بیمارستانِ حدود ۲۰۰ تختخوابی چابهار که برای خدمات‌دهی به جمعیت ۳۰۰ هزارنفری با مشکل مواجه است در ایام عید باید به یک‌میلیون نفر جمعیت خدمات بدهد.

میر می‌گوید: نباید از سویه اُمیکرون غافل شویم چراکه در غیر این صورت ممکن است با موج جدید و جبران‌ناپذیری مواجه بشویم. قطعاً جذب گردشگر و مسافر برای شهر درآمد خواهد داشت، اما خبر فوت عزیزانی که در سراسر میهنمان می‌شنویم موجب تأثر همه ما است.

معاون فرمانداری چابهار گفت: ادارات شهرستان هم نهایت همکاری و همراهی را با ستاد کرونا داشته باشند. پایش و نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی به‌صورت روزانه در دستور کار باشد.

به گفته میر، یکی از معضلات دیگر هم بحث خانه‌های شخصی است که هنوز ساماندهی نشده‌اند. برای این موضوع برنامه اساسی وجود داشته باشد. نیروی انتظامی همکاری لازم را داشته باشد تا مردم از بابت این قبیل خانه‌ها دغدغه‌ای نداشته باشند.

او گفت: مهمانسراهای دولتی باید برای مأموریت‌های دستگاه‌های اجرایی استفاده شوند و واگذاری آن‌ها به میهمانان شخصیِ برخی افراد، موضوعیت ندارد و در صورت مشاهده، برخورد مناسب انجام خواهد شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha