خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14961
۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۲:۱۳
استاندار سیستان و بلوچستان:

پروژه‌های نیمه‌تمام سیستان و بلوچستان تکمیل شود

پروژه‌های نیمه‌تمام سیستان و بلوچستان تکمیل شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پروژه نیمه‌تمام زیبنده شهرهای استان نیست بنابراین باید تمام دستگاه‌های اجرایی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام همکاری کنند.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در نشست بررسی طرح‌های عمرانی و اقتصادی چند شهرستان استان که صبح امروز با حضور معاونان استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران این شهرستان‌ها برگزار شد گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی با حضور میدانی و اهتمام ویژه مشکلات واحدهای تولیدی را مرتفع سازند.

او گفت: اگر واحدهای غیرفعال‌ اراده‌ای برای راه‌اندازی واحد تولیدی و صنعتی مربوطه ندارند باید شرایط برای اجاره زیرساخت واحد تولیدی به بهره‌برداران دیگر فراهم شود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دستور رئیس‌جمهور مبنی بر احیای تمامی واحدهای غیرفعال برای تحقق این امر، فرمانداران به‌صورت مستقیم برای احیای واحدهای تولیدی ورود کنند.

مدرس خیابانی می‌گوید: احیای واحدهای تولیدی در زمینه ایجاد اشتغال بسیار حائز اهمیت است و به پروژه‌های عمرانی و اقتصادی که با کمبود اعتبار مواجه هستند اعتبارات لازم تزریق و از تعطیلی پروژه‌ها جلوگیری شود.

او گفت: بزرگترین مشکل استان بیکاری و بزرگترین راهبرد، ایجاد شغل است شورای اشتغال ویژه منطقه سیستان را ایجاد خواهیم کرد. همچنین فرمانداران برای ایجاد مشاغل خرد روستایی و خانگی و نصب پنل های خورشیدی از همدیگر سبقت بگیرند و برای توسعه این مشاغل از ظرفیت دستگاه‌هایی مانند کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی بهره گیرند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای ایجاد زیرساخت‌های تولیدی و گردشگری مشارکت با بخش خصوصی بر اساس مدل bot تعریف شود و برای شهر سوخته یک پروژه گردشگری تعریف شود.

مدرس خیابانی گفت: شاخص نمایشگاه، میزان بازدید نیست بلکه میزان عقد قرارداد است، بنابراین درون نمایشگاه باید دستگاه‌هایی مانند گمرک، بانک، بیمه و حوزه حمل‌ونقل حضور داشته باشند.

او می‌گوید: طبق اعلام سازمان جهاد کشاورزی برای واردات دام و خرید تضمینی گوشت با مشکلی مواجه نیستیم و برای ارائه تسهیلات از تبصره ۱۸ محدودیتی نداریم. برای راه‌اندازی کشتارگاه شهرستان هامون، دام موردنیاز از مرز میلک و گمشاد تأمین شود و میزان واردات دام به استان افزایش یابد.

مدرس خیابانی گفت: پارک علم و فناوری در زمینه بازاریابی، ایجاد برند و شبکه‌های شتاب‌دهنده برنامه‌ریزی کند اصل گلوگاه تولید، فروش است، در دنیا پارادایم فروش تغییر کرده، بنابراین باید از ظرفیت فروش مجازی بهره ببریم.

استاندار سیستان و بلوچستان می‌گوید: پارک علم و فناوری بایستی در تمامی شهرستان‌های استان شعبه فعال داشته باشد چرا که پارک علم و فناوری با دانش و ظرفیت نیروی انسانی که در اختیار دارد، می‌تواند؛ مشکل تولید اشتغال و اشتغال استان را برطرف کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha