خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14964
۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۷

رشد 20 درصدی مبادلات اقتصادی از پایانه‌های مرزی سیستان

رشد 20 درصدی مبادلات اقتصادی از پایانه‌های مرزی سیستان
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: حجم مبادلات اقتصادی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت از پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد اظهار کرد: حجم مبادلات اقتصادی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت از پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه در 11 ماهه سال جاری 2 میلیون و 379 هزار و 772 تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.

وی گفت: روزانه 530 دستگاه کامیون از پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌کنند و بیشترین حجم مبادلات تجاری استان در این مدت با یک میلیون و 506 هزار و 600 تن به صادرات اختصاص دارد.

وی گاز مایع، هیدروکربن، گازوئیل, بنزین و تره‌بار را از عمده کالاهای صادر شده در این مدت از طریق پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه سیستان و بلوچستان ذکر کرد و افزود: صادرات در این مدت توسط 65 هزار و 10 دستگاه کامیون انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان مجموع ترانزیت کالا از پایانه‌های مرزی شمال استان را 615 هزار و 558 تن اعلام کرد.

کرد با بیان اینکه مبادلات تجاری مرزی یکی از شاخص‌های اصلی در برقراری ارتباط بین کشورهای همسایه و امرارمعاش مردم مرزنشین است، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت این استان در حوزه صادرات و تجارت و نتایج ارزشمند آن نظیر کسـب درآمـد ارزی، ایجـاد فرصت‌های شـغلی جدیـد و افزایـش نفـوذ منطقه‌ای، رویکرد این اداره کل در حوزه پایانه‌های مرزی بر پایه توسعه زیرساخت‌ها و گسترش صادرات پایه‌ریزی شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha