خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14965
۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۴:۳۳

اختلال اینترنت دست از سیستان و بلوچستان برنمی‌دارد

اختلال اینترنت دست از سیستان و بلوچستان برنمی‌دارد
مردم بخش پرجمعیت «بم پشت» شهرستان سراوان در جنوب سیستان و بلوچستان از قطعی مستمر اینترنت تلفن همراه در این بخش ۲۸ هزارنفری گلایه دارند.

به گزارش اس.بی پرس، بخش «بم پشت» از توابع شهرستان سراوان با جمعیتی بالغ بر ۲۸ هزار نفر واقع در جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارد.

قطعی مکرر اینترنت تلفن همراه اعتراض و نارضایتی مردم و به‌ویژه دانشجویان این بخش را در پی داشته و ظاهراً این موضوع به یک معضلی اساسی برای شهروندان این منطقه تبدیل شده.

قطعی اینترنت در جنوب سیستان و بلوچستان با توجه به شیوع بیماری کرونا، این روز‌ها بیشتر به چشم می‌آید چرا که روزانه کودکان و دانشجویان زیادی هستند که با توجه به نبود زیرساخت کافی مجبورند برای تحصیل یا به مرکز شهرستان یا شهر هم‌جوار سفر کنند و یا اینکه به‌طور کل قید تحصیل را بزنند.

 البته اخبار نشان‌دهنده افزایش ترک تحصیل کودکان در پی همین دست موضوعات است؛ مسئولان مربوطه نیز ظاهراً موضوع را آن‌طور که باید جدی نگرفته‌اند.

مردم محلی می‌گویند: در طول یک ماه ما حداقل سه تا چهار بار قطعی اینترنت تلفن همراه در بم پشت داریم که این قطعی‌ها در اکثر مواقع چند روز طول می‌کشد.

ارتباطات به‌عنوان یک نیاز اساسی به شمار می‌رود و عدم بهره‌مندی از این نیاز مبرم، بی‌شک ظلمی بزرگ محسوب می‌شود که امیدواریم در عصر دیجیتال و تکنولوژی این معضل همیشگی در بخش بم پشت هرچه سریع‌تر حل شود تا خسارات جبران‌ناپذیری به دانشجویان، کسبه و حوزه اجتماعی وارد نشود.

حسن حسین‌آبادی رئیس مخابرات شهرستان سراوان می‌گوید: با خرابی «ماژول رکتیفایر» در سایت «دموکی»، این مشکل فنی پیش آمده بود و هم‌اکنون اینترنت شهر «سیرکان» در بخش بم پشت به حالت عادی برگشته.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha