خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14966
۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۲

کلیات طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی تصویب شد

کلیات طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی تصویب شد
کلیات طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی در نشست عصر امروز کمیسیون مشترک طرح صیانت با ۱۸ رأی مثبت و یک رأی منفی تأیید شد.

به گزارش اس.بی پرس، کلیات طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی در نشست عصر امروز کمیسیون مشترک طرح صیانت با 18 رأی مثبت و یک رأی منفی تأیید شد.

قرار است جزئیات این طرح در جلسات بعدی این کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی در جریان نشست علنی ششم مردادماه سال جاری خانه ملت مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با توجه به پیشنهاد تعدادی از نمایندگان برای بررسی این طرح بر اساس اصل 85 قانون اساسی، با مصوبه نمایندگان روند تصویب این طرح به کمیسیون ویژه ارجاع داده شد.

بر اساس اصل 85 قانون اساسی «سمت نمایندگی قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست. مجلس نمی‌تواند اختیار قانون‌گذاری را به شخص یا هیئتی واگذار کند ولی در موارد ضروری می‌تواند اختیار وضع بعضی از قوانین را با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون‌های داخلی خود تفویض کند، در این صورت این قوانین در مدتی که مجلس تعیین می‌نماید به‌صورت آزمایشی اجرا می‌شود و تصویب نهایی آن‌ها با مجلس خواهد بود.»

بنابراین با موافقت نمایندگان با این درخواست، طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در کمیسیون ویژه‌ای با محوریت کمیسیون فرهنگی بررسی می‌شود و بدون ارجاع به صحن علنی مجلس به شورای نگهبان ارسال و در صورت تائید، به‌صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha