خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14970
۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۹:۳۳
وزیر کشور:

مسافران نوروزی باید دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند

مسافران نوروزی باید دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند
احمد وحیدی در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا از شرایط جدید برای اقامت‌های نوروزی خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، وزیر کشور گفت: در جلسه قرارگاه ملی مقابله با کرونا بحث نظر بر این بود که حتماً واکسن دز سوم را جدی دنبال کنیم و این موضوع در حمل‌ونقل و مراکز اقامتی رعایت شود.
 به گفته آقای وحیدی، مردم تا جایی که می‌توانند در مکان‌هایی غیر از اماکن اقامتی  رسمی تحت پوشش وزارت بهداشت نیز باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و از قبل متولیان امر از سلامتی آن اماکن اقامتی اطمینان حاصل کنند.
پیش‌تر و با توجه به روند افزایشی شیوع امیکرون و همچنین بازه زمانی واکسیناسیون وزرای بهداشت و کشور بر اجباری شدن دوز سوم واکسن کرونا تأکید کرده بودند.
همچنین یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ایران روزهای گذشته گفته بود که باوجود پیش‌بینی‌ قبلی در خصوص اوج موج ششم کرونا در ابتدای اسفند برآوردهای تازه نشان می‌دهد تا قبل از نیمه اسفند ۱۴۰۰ به قله این پیک می‌رسیم.
 بر اساس آخرین اطلاعات حدود ۸ میلیون نفر در کشور هیچ واکسنی تزریق نکرده‌اند و باید برای تزریق واکسن توجیه شوند.
دراین میان بنا بر اعلام وزارت بهداشت، تاکنون ۶۰ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۶۵۹ نفر دز اول، ۵۳ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۹۴۱ نفر دز دوم و ۱۴ میلیون و ۱۳ هزار و ۴۶۵ نفر، دز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. همچنین مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به ۱۲۷ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۶۵ دز رسید.

 

 انتهای پیام/
 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha