خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14974
۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۲۰:۳۶
دهقان کیا:

مبلغ عیدی بازنشستگان پاسخگوی نیازهای آنان نیست

مبلغ عیدی بازنشستگان پاسخگوی نیازهای آنان نیست
رئیس کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: رقم عیدی که برای بازنشستگان درنظرگرفته اند قابل‌قبول نیست و انتظار داشتیم رقمی بالاتر درنظر بگیرند.

به گزارش اس.بی پرس، رئیس کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: انتظار جامعه‌ی بازنشستگان از دولت فعلی رقمی بالاتر از این‌ها بود تا در شرایط نامطلوب اقتصادی بازنشستگان شرمنده‌ی خانواده‌هایشان نشوند، با رقم عیدی اعلام‌شده دولت باید خود را در جایگاه بازنشستگان قرار دهند که آیا با ۱ میلیون و ششصد هزار تومان می‌توان کاری از پیش برد یا خیر؟
دهقان کیا گفت: عیدی بازنشستگان در سال گذشته یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است و امسال با افزایش کم، مبلغ عیدی به یک‌میلیون و ششصد هزار تومان رسیده است که البته ۴۰۰ هزار تومان بابت تاهل و حق اولاد و یا افراد تحت تکلف نفری ۱۵۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد.
به گفته‌ی دهقان کیا کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی اطلاعی از اینکه مبلغ عیدی دارای سقف است یا خیر ندارد و اطلاعات ما در حدی است که سخنگوی دولت اعلام کرده و این مسئله مستلزم مصوبه‌ی هیئت دولت است که مصوب شود تا بازنشستگان تأمین اجتماعی هم بتوانند از این مبالغی که کارمندان کشوری و لشگری چه بازنشستگان و چه شاغلان مدنظر قرار داده‌اند از این عدد بهرمند شوند.
دهقان کیا گفت: رقم عیدی که برای بازنشستگان درنظرگرفته اند رضایت‌بخش و قابل‌قبول نیست و ازدولت انتظار داشتیم رقمی بالاتر از این مقدار برای عیدی بازنشستگان درنظر بگیرد تا پاسخگوی نیاز‌های معیشتی و شب عید بازنشستگان و خانواده‌های آن‌ها باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha