خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14976
۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۲۰:۵۹
عبدالملکی:

بررسی بیش از ۳۰۰ پرونده فساد در وزارت تعاون

 بررسی بیش از ۳۰۰ پرونده فساد در وزارت تعاون
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مبارزه با فساد در دولت به‌صورت ویژه موردتوجه است و در حال حاضر در وزارت مردم یا تعاون در حال بررسی بیش از ۳۰۰ پرونده فساد هستیم.

به گزارش اس.بی پرس، کار و رفاه اجتماعی، در سی و دومین همایش سالیانه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با موضوع تحول حکمرانی و تمدن اسلامی با پشتوانه مردمی، اظهار کرد: خود را از بدنه جنبش دانشجویی می‌دانم و معتقدم حضور در محافل دانشگاهی فرصت مغتنمی برای شنیدن دغدغه‌ها و مطالبات جوانان است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در مسیر تحولات و نقش‌آفرینی آحاد مردم برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب، جوانان و به‌ویژه جامعه دانشگاهی دغدغه‌مند و متعهد، نقش پررنگی دارند.
وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران تاریخ معاصر جهان را تغییر داد، گفت: اندیشه والای امام راحل با پشتیبانی میلیون‌ها نفر سبب تحولی عظیم در مسیر هدایت بشر شد.
عبدالملکی افزود: حاکمیت در جمهوری اسلامی مبتنی بر تفکر الهی و همراهی مردمی است و این نگاه در سیاست‌های کلان کشور دررسیدن به اهداف و آرمان‌ها نیز وجود دارد.
رئیس شورای عالی کار، با اشاره به پیشرفت‌های مهم کشور در حوزه‌های اقتصادی، امنیتی و فناوری گفت: چله دوم انقلاب اسلامی مسیر مهمی برای انقلاب اسلامی است و خوشحالیم امروز در جمع فرماندهان گام دوم انقلاب اسلامی هستیم.
وی خطاب به دانشجویان گفت: محوریت کار در گام دوم انقلاب برای حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی با جوانان خواهد بود.
عبدالملکی بابیان اینکه در آغاز گام دوم انقلاب، یک دولت تحول‌گرا در کشور شکل‌گرفته است، افزود: نظام سیاسی جمهوری اسلامی با حمایت مردمی شکل‌گرفته و همان مردم در تحولات مختلف نقش‌آفرینی می‌کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه جوان‌گرایی مهم‌ترین مؤلفه بیانیه گام دوم انقلاب است، گفت: جوان‌گرایی کم‌نظیری در سطح دولت سیزدهم رخ داد و میانگین سن مدیران به‌شدت در حال کاهش است.
وی بابیان اینکه رسانه‌های خارجی درصدد ناامیدی مردم از حاکمیت و دولت هستند، اظهار کرد: مبارزه با فساد در دولت به‌صورت ویژه موردتوجه است و در حال حاضر در وزارت مردم در حال بررسی بیش از ۳۰۰ پرونده فساد هستیم.
عبدالملکی، رفاه مردم را از دیگر برنامه‌های تحولی و راهبردی دولت عنوان کرد و گفت: رفع موانع تولید و اشتغال در کشور در کنار توجه ویژه به اقشار آسیب‌پذیر به تحقق این امر کمک می‌کند.
وی افزود: وزارت تعاون، از پرانتصابات‌ترین وزارتخانه‌های کشور است و حواشی ایجادشده به دنبال عزل برخی مدیران ناکارآمد را طبیعی می‌دانیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه یکی از اقدامات اساسی ما سالم‌سازی نظام مدیریتی وزارتخانه است، تأکید کرد: بخش زیادی از مدیران، مدیران گام دوم نیستند و بر اساس تعهدی که به ریاست محترم جمهوری داده‌ایم باید انقلابی بودن، کارآمد بودن، پاک دستی، فساد ستیزی و مردمی بودن را در انتصابات ملاک قرار دهیم.
عبدالملکی افزود: ارزیابی مستمری از عملکرد مدیران وزارت مردم وجود دارد و اجازه نخواهیم داد تداوم ناکارآمدی سیستم اداری به اعتماد عمومی ضربه بزند.
وی گفت: زیست‌بوم ملی اشتغال جمهوری اسلامی ایران بستری برای هماهنگی برنامه‌های اشتغال کشور است و سال آینده نتایج مثبت آن را خواهیم داشت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جامعه دانشجویان برای بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های شش‌ماهه وزارت مردم که از هفتم اسفندماه در مرکز نمایشگاه‌های وزارت مردم برپا می‌شود، دعوت کرد.
در این نشست نمایندگان تشکل‌های دانشجویی و فعالان دانشگاهی به بیان مطالبات و سؤالات خود در حوزه‌های مرتبط با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کردند.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha