خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14980
۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۳
غلامرضا رضایی:

راه‌اندازی هنرستان مهارتی در دانشگاه سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی هنرستان مهارتی در دانشگاه سیستان و بلوچستان
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: از مهرماه سال آینده هنرستان مهارتی در دبیرستان دانشگاه دایر خواهد شد که یکی از رشته‌های آن دیپلم معدن خواهد بود.

به گزارش اس.بی پرس، دهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران از امروز به مدت دو روز در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان با حضور مسئولان کشوری و استانی آغاز به کار کرد.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان در این کنفرانس اظهار کرد: با توجه به‌سرعت کار در معادن استان، ازجمله ضعف‌های ما مبود نیروی تکنسین و دیپلم است، بیشترین نیروهایی که به درد استان می‌خورد در تحصیلات تکنسین و دیپلم است.

غلامرضا رضایی افزود: در دانشگاه سیستان و بلوچستان هم دبیرستان دانشگاه فعال است اما دیپلم ریاضی و فیزیک تربیت کردیم که امروز با توجه به نیاز استان باید تغییر رویه دهیم.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان ادامه داد: در راستای این تغییر از مهرماه سال آینده هنرستان مهارتی در دبیرستان دانشگاه دایر خواهد شد که یکی از رشته‌های آن دیپلم معدن خواهد بود.

وی بیان کرد: برای برطرف کردن مشکلات فعلی استان، دوره‌های کوتاه‌مدت برای نیروهای معادن برگزار خواهد شد.

رضایی گفت: ایجاد یک پایگاه جامع داده‌های اطلاعاتی در زمینه معادن یکی از نیازهای استان سیستان و بلوچستان است تا سرمایه‌گذاران با مراجعه به مسئولان سردرگم نبوده و داده‌های اطلاعاتی یکسان دریافت کنند.

رضایی ایجاد یک آزمایشگاه مرکزی برای نمونه‌برداری معادن در استان را ضروری دانست و گفت: ایجاد این آزمایشگاه به معدن کاران استان کمک می‌کند تا به تهران و سایر استان‌ها مراجعه نکنند و در فرایند کار تسریع صورت گیرد.

 

راه‌اندازی نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین‌آلات و تجهیزات در زاهدان

دبیر علمی دهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران نیز در زمینه برنامه‌های جانبی این کنفرانس اظهار کرد: هم‌زمان با برگزاری کنفرانس، نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته نیز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار خواهد شد، هدف از راه‌اندازی این نمایشگاه ارائه آخرین فنآوری‌های نوین و نمایش ماشین‌آلات معدنی به‌منظور تکمیل زنجیره تولید مواد معدنی در استان است.

سید امیر اسعد فاطمی افزود: این نمایشگاه با حضور سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ معدنی کشور برگزار خواهد شد و فرصت مناسبی است تا انتقال و ارتقاء فنآوری‌های معدنکاری در سطح استان انجام شود.

وی گفت: با توجه به برگزاری این کنفرانس در سطح ملی و لزوم برگزاری مناسب این کنفرانس، استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت ایمپاسکو کمک‌های بسیار خوبی به دبیرخانه کنفرانس کرده‌اند که قدردانی می‌کنیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha