خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14984
۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۱۰:۱۹
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خبر داد:

آمادگی بندر چابهار برای ترانزیت محموله‌های اهدایی هند به افغانستان

آمادگی بندر چابهار برای ترانزیت محموله‌های اهدایی هند به افغانستان
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از آمادگی کامل بندر چابهار برای ترانزیت محموله‌های اهدایی هند به افغانستان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، بهروز آقایی با اشاره به تجربه موفق و همکاری مؤثر سه کشور ایران، هند و افغانستان در انتقال محموله اهدایی و موردنیاز مردم افغانستان طی سال‌های ١٣٩٧ تا ۱۳۹۹ از طریق بندر چابهار گفت: هزینه پایین و سرعت انتقال دریایی و زمینی محموله‌های موردنیاز مردم افغانستان از اولویت‌های اصلی مسئولین ایرانی حمل‌ونقل و انتقال کالا در راستای گام‌های اجرایی توافقنامه سه‌جانبه ایران، هند و افغانستان بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: همکاری خوب در انجام عملیات بندری بین هند و ایران، فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت‌های بندر چابهار برای تعمیق روابط و توسعه همکاری‌های سه کشور در زمینه صادرات، واردات و حمل‌ونقل و ترانزیت ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: عدم توجه به ظرفیت‌های بندر چابهار و همچنین عدم مساعی دولت هند و بخش خصوصی این کشور برای افزایش ترافیک کالا و کانتینر خصوصاً انتقال محموله‌های دولتی به مقاصد افغانستان و سایر کشورها‌ از طریق بندر چابهار؛ روند فعالیت اپراتور و سرمایه‌گذار هندی مشغول در بندر چابهار را با چالش مواجه خواهد کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، هماهنگی‌های لازم اجزای حمل‌ونقل با هماهنگی دولت‌ها برای محموله 50 هزارتنی گندم اهدایی هند را ضروری خواند و اظهار امیدواری کرد: با تلاش‌های دیپلماتیک کشورها انتقال محموله‌های جدید کمک‌های هند به مردم افغانستان از طریق بندر چابهار از سر گرفته شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha