خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14995
۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۹
استاندار:

۵ هزار خانوار کم‌درآمد سیستان و بلوچستان تسهیلات نصب پنل خورشیدی دریافت خواهند کرد

۵ هزار خانوار کم‌درآمد سیستان و بلوچستان تسهیلات نصب پنل خورشیدی دریافت خواهند کرد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در راستای ماندگاری و تثبیت جمعیت روستایی برای اجرای طرح نصب پنل خورشیدی بر روی سقف منازل روستایی به‌ویژه خانوارهایی که شغل و درآمدی ندارند و تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند به پنج هزار خانوار کم‌درآمد تسهیلات بلاعوض و کم‌بهره اعطاء می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی اظهار داشت: با اجرای یک پنل خورشیدی بر روی بام خانه یک خانوار روستایی که به دلیل خشک‌سالی، کشاورزی و دام‌پروری آن‌ها آسیب‌دیده و این خانواده‌ها مستمری‌بگیر شده‌اند، حدود یک تا یک و نیم میلیون تومان درآمد ثابت ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: خرید تضمینی برق تولیدی نیروگاه‌های تجدیدپذیر در سیستان و بلوچستان ۱۰ درصد بالاتر از سایر استان‌هاست که این جذابیت خوبی برای سرمایه‌گذاری در منطقه خواهد بود.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: جذابیت دوم برای سرمایه‌گذاران این است که به دلیل قابلیت صادراتی استان و هم‌جواری با پاکستان و افغانستان این موضوع در تفاهم‌نامه منعقد شد که سرمایه‌گذاران در این حوزه به‌غیراز دوره پیک و فصل پرمصرف سال برق تولیدی را صادر کنند و این قابلیت صادرات نیز مشوق خوبی برای سرمایه‌گذاران در این زمینه است.

وی بیان کرد: ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای پروژه ساخت پنل به‌صورت بلاعوض و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت چهار درصد خواهد بود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha