خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15003
۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۱۹:۳۲
مدیر سامانه هوشمند سوخت:

ماهانه ۱۰ لیتر از سهمیه وانت‌ها کم می‌شود

ماهانه ۱۰ لیتر از سهمیه وانت‌ها کم می‌شود
مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: سهمیه بنزین وانت‌‌ها ماهانه ۱۰ لیتر کاهش پیداکرده و به‌صورت سهمیه عملکردی واریز خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، مسعود رضایی گفت: مطابق قانون ابلاغی سال ۹۸ بر تأمین سهمیه ناوگان عمومی ازجمله تاکسی‌ها و وانت‌بار‌ها بر اساس عملکرد تأکید شده است.
حدود ۲.۵ میلیون وانت‌بار در کشور وجود دارد که اغلب به‌عنوان وسیله شخصی استفاده‌شده و کاربرد عمومی ندارند پس نباید سهمیه مازادی دریافت کنند.
او می‌گوید: دو سهمیه برای وانت‌بارها در نظر گرفته‌شده است، بخش اول ماهانه و به‌صورت ثابت به سهمیه آن‌ها افزوده می‌شود و بخش دوم متناسب با عملکرد، توسط سازمان‌های متولی احصا شده و به وزارت نفت ابلاغ می‌شود.
در چند ماه گذشته با توجه به کامل شدن شناسایی وانت‌بارها، سهمیه آن‌ها ماهانه ۱۰ لیتر کاهش پیداکرده و برای وانت‌بارهای ثبت‌شده در سازمان‌های متولی به‌صورت سهمیه عملکردی واریز خواهد شد.
پیش‌ازاین و هم‌زمان با واریز سهمیه بنزین بهمن، رانندگان خودروهای نیمه سنگین اعلام کردند که این ماه هم ۱۰ لیتر از سهمیه بنزینشان کم شده است و رئیس اتحادیه وانت‌بار و پیک موتوری هم این خبر را تائید کرد.
برای مثال اگر یک راننده به بندرعباس برود، به‌جز سهمیه خود، بارنامه دولتی دریافت می‌کنند. پس‌ازآن، می‌تواند بر مبنای آن بارنامه، سهمیه اضافه خود را دریافت کند.
طرح بازتوزیع یارانه‌های بنزین به‌صورت لایحه، تقدیم به مجلس نشده اما به‌صورت آزمایشی در جزیره کیش آغازشده است.  بااین‌حال برخی کارشناسان اعلام کردند که با کاهش ۱۰ لیتری سهمیه بنزین رانندگان وانت‌بار و سهمیه بنزین رانندگان نیسان نگرانی‌ها از شروع سهمیه‌بندی جدید بنزین افزایش‌یافته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha