خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15005
۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۲۰:۱۸
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست

برخورد جدی با خرید و فروش گونه‌های در معرض خطر انقراض

برخورد جدی با خرید و فروش گونه‌های در معرض خطر انقراض
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست گفت: با توجه به‌روزهای پایانی سال و تجارب سنوات گذشته مبنی برافزایش خریدوفروش برخی گونه‌های جانوری و گیاهی درخطر انقراض, با متخلفان برخورد جدی می‌کنیم.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ جمشید محبت‌خانی گفت: با توجه به‌روزهای پایانی سال و تجارب سنوات گذشته مبنی برافزایش خریدوفروش برخی گونه‌های جانوری و گیاهی در معرض خطر انقراض نظیر سمندر لرستانی، لاله واژگون، مار آبی و لاک‌پشت از سوی برخی افراد فرصت‌طلب در سطح معابر، بازارهای روز و پایانه‌ها از فرماندهان یگان محیط‌زیست استان‌ها می‌خواهم برای افزایش سطح آگاهی عموم شهروندان و پیشگیری از وقوع تخلفات گونه‌های گیاهی و جانوری اقدام‌های لازم را انجام دهند.
وی افزود: یگان حفاظت محیط‌زیست کشور همانند  سال‌های گذشته در برخورد با متخلفان، برخورد قاطع و قانونی خواهد داشت و استفاده از ظرفیت‌های مردمی در تنویر افکار عمومی و کاهش سطح تخلفات از دیگر برنامه‌های یگان حفاظت محیط‌زیست است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست خاصرنشان کرد: انجام امور اطلاعاتی و عملیاتی در جلوگیری از عرضه گونه‌های جانوری و گیاهی توسط عوامل توزیع‌کننده در استان یا منطقه و انجام گشت‌های مشترک با نیروهای انتظامی از دیگر اقدامات یگان حفاظت محیط زیست کشور است.

 

 انتای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha