خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15008
۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۲۱:۳۱
معافیت مالیاتیمعافیت مالیاتی؛

فعالیت‌های هنری معاف از مالیات شد

فعالیت‌های هنری معاف از مالیات شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با معافیت مالیاتی فعالیت‌های هنری موافقت کردند.

به گزارش اس.بی پرس، نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز (چهارشنبه ۴ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، جزء یک‌بند (ق) تبصره ۶ ماده‌واحده لایحه بودجه ۱۴۰۱ را بررسی و اصلاح کردند.
در جزء یک‌بند (ق) تبصره ۶ آمده بود که «معافیت مالیاتی فعالیت‌های مربوط به انتشارات کمک‌درسی و فعالیت‌های هنری موضوع‌بند (ل) ماده (۱۳۹) قانون مالیات‌های مستقیم حذف می‌شود.» که نمایندگان مجلس موضوع شمولیت هنرمندان برای پرداخت مالیات را حذف کردند، لذا هنرمندان همچنان برای سال آینده مشمول معافیت مالیاتی هستند.
مجتبی توانگر دراین‌باره، گفت: مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود پارها بر جهاد تبیین و جنگ روایت‌ها تأکید فرمودند. مجلس یازدهم به هوش باشد که برای اخذ مالیات از چند سلبریتی هنجارشکن مفت‌خور که تعداد آن‌ها به کمتر از ۵۰ نفر هم نمی‌رسد، قانونی تصویب نکند که هنرمندانی چون نقاشان، طراحان، خوش‌نویسان، فعالان قرآنی و فعالان حوزه تئاتر و سینما از معافیت مالیاتی محروم شوند.
نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: مگر افسران جهاد تبیین و جنگ روایت‌های موردنظر مقام معظم رهبری، افرادی غیر از هنرمندان متعهد هستند؟
توانگر تصریح کرد: اگر برای فعالیت‌های هنری مالیات در نظر گرفته شود، سدی بر سر راه فرمان مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت توجه به جهاد تبیین قرار داده‌ایم و دود آن به چشم تمام فعالیت‌های فرهنگی و هنری خواهد رفت.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha