خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15013
۱۴۰۰/۱۲/۰۵ - ۱۱:۳۱
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان بیان کرد:

کاهش تصادفات با هوشمند سازی جاده‌ها

کاهش تصادفات با هوشمند سازی جاده‌ها
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: هوشمند سازی جاده‌ها نقش مؤثری در افزایش بهره‌وری و کاهش تصادفات جاده‌ای دارد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد در جلسه هم‌اندیشی در خصوص اجرای دستورالعمل حفاظت و مراقبت از تجهیزات و سامانه‌های ثبت تردد جاده‌ای استان بیان کرد: در برنامه‌های بلندمدت این اداره کل همواره ارتقا ایمنی عبور و مرور و سطح خدمات و بهره‌وری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است به‌طوری‌که در صدد هستیم در برنامه‌های بلندمدت با استفاده از سیستم‌های هوشمند زمینه‌ساز تحولات مطلوب در این حوزه باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۲ سامانه ثبت تخلفات در تمامی محورها و یک سامانه توزین در حال حرکت در محور زاهدان _ خاش در محدوده تحت پوشش این اداره کل نصب شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به اینکه این سامانه‌ها با هدف ارتقای ایمنی و نظارت دقیق بر ترددهای بین‌شهری طرح‌ریزی و اجرا شده است ضروری است همه دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر جهت حفظ و نگهداری از این سامانه‌ها در محورهای مواصلاتی تلاش کنند.

کرد وظیفه عموم مردم و دستگاه‌های دست‌اندرکار را در حفظ اموال عمومی و بیت‌المال مهم دانست و اظهار داشت: ضروری است با اتخاذ تدبیر اصولی و با یک سری هماهنگی بین نهادهای دست‌اندرکار و استفاده از ظرفیت بزرگان طوایف و ریش‌سفیدان، سرقت علائم ایمنی به‌ویژه سیستم‌های هوشمند در راه‌ها را کاهش داد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: بحث سرقت اموال عمومی یکی از معضلات استان بشمار می‌رود که باید همه دستگاه‌های مرتبط هماهنگی و همکاری لازم را با دستگاه قضایی داشته باشند.

غلامرضا باغ شیرین افزود: دستگاه‌های قضایی استان به‌منظور کمک به کاهش سرقت علائم ایمنی و اقدامات بازدارنده در این حوزه شعب اختصاصی سرقت را پیش‌بینی کرده است تا در اسرع وقت به پرونده‌های این بخش رسیدگی و رأی لازم صادر شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha