خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15019
۱۴۰۰/۱۲/۰۵ - ۱۲:۲۸
امیر عبداللهیان در تماس تلفنی با سفیر کشورمان در اوکراین:

ایرانیان مقیم اوکراین برای بازگشت به ایران اقدام کنند

ایرانیان مقیم اوکراین برای بازگشت به ایران اقدام کنند
وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: ایرانیان مقیم اوکراین ضمن حفظ آرامش برای بازگشت به ایران اقدام کنند.

به گزارش اس.بی پرس، امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در پی تحولات صحنه اوکراین، در تماس تلفنی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در کیف ضمن اطلاع از اوضاع میدانی در اوکراین، از آخرین وضعیت ایرانیان مقیم در آن کشور و همچنین دیپلمات‌های کشورمان و خانواده‌های آن‌ها کسب اطلاع کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی توصیه‌های لازم در خصوص ایرانیان مقیم، خصوصاً دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین و ضرورت ارائه خدمات ٢۴ ساعته سفارت به هم‌میهنان مقیم را مورد تأکید قرار داد.

امیر عبداللهیان همچنین در زمینه ایجاد تسهیلات لازم در زمینه مهر خروج دانشجویی برای دانشجویان شاغل به تحصیل در اوکراین، فارغ از دستورالعمل‌های موجود و با توجه به وضعیت اضطراری پیش‌آمده، دستورات لازم را به سفیر کشورمان در اوکراین ابلاغ کرد.

خاطرنشان می‌سازد این دومین تماس تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان به دنبال تماس هفته گذشته با سفیر جمهوری اسلامی ایران در کیف و به دنبال شرایط بحرانی پیش‌آمده در این کشور می‌باشد.

اضافه می‌نماید از ابتدای آغاز بحران جاری در منطقه اورآسیا، وزارت امور خارجه کشورمان ستاد ویژه‌ای را به ریاست معاون اداری مالی و با عضویت معاون کنسولی و امور ایرانیان، مدیرکل سیاسی اوراسیا و عضویت وبیناری سفیر ایران در کیف به منظور رصد آخرین تحولات و به‌ویژه تنظیم دستورالعمل‌های لازم برای ارائه تسهیلات به هم‌میهنان مقیم در این کشور و اعلام شرایط ویژه به سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای هم‌جوار با اوکراین برای برقراری هرگونه تسهیلات جهت مساعدت به خروج ایرانیان مقیم در شرایط اضطراری، تشکیل داده است.

امیر عبداللهیان از ایرانیان مقیم اوکراین خواست که ضمن حفظ آرامش، در تماس با سفارت جمهوری اسلامی ایران و توجه به دستورالعمل‌های صادره از سوی سفارت کشورمان در اوکراین، برای اقامت خود در اماکن امن و یا خروج و بازگشت به ایران اقدام نمایند.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha