خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15020
۱۴۰۰/۱۲/۰۵ - ۱۹:۳۲
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

۹۰ درصد فوتی‌های کرونا واکسن نزده‌ها هستند

۹۰ درصد فوتی‌های کرونا واکسن نزده‌ها هستند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۹۰ درصد مرگ‌ومیر بیماران کرونایی در افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند، مشاهده‌شده است و این افراد بیش از ۱۰ برابر واکسینه‌شده‌ها، احتمال مرگ‌ومیر دارند.

به گزارش اس.بی پرس، بهرام عین‌اللهی اظهار کرد: بوشهر یکی از استان‌های محروم است که امکانات در آن نسبت به جمعیت بسیار کمتر بوده و نیازمند اقدامات جدی در حوزه بهداشت و درمان است‌.
وی اضافه کرد: بیمارستان شهدای خلیج‌فارس تنها بیمارستان آموزشی بوشهر است که در تکاپوی جمعیت نیازها را برطرف نمی‌کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: در بازدید از بیمارستان تأمین اجتماعی بوشهر و با موافقت وزیر دفاع، این امکان وجود دارد که این بیمارستان نیز آموزشی شود و حتی بیمارستان نیروی هوایی قول همکاری داده است که افزایش فضای درمانی را با پروژه‌هایی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مطالعه و ارائه می‌کند، با جدیت پیگیری خواهد کرد.
عین‌اللهی در خصوص آمار میزان تأثیرگذاری واکسن کرونا خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت مردمی، کمیته علمی بسیار قوی با روسای دانشگاه‌ها و در رشته‌های مختلف شکل گرفت که وظیفه رصد مرگ‌ومیر و اثربخشی واکسن‌ها را مدنظر قرار داده است.
این مقام مسئول افزود: ۹۰ درصد مرگ‌ومیر بیماران کرونایی در افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند، مشاهده‌شده است و این افراد بیش از ۱۰ برابر واکسینه‌شده‌ها، احتمال مرگ‌ومیر دارند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص جایگزین واکسن‌های لهستان تصریح کرد: هر واکسنی که وارد کشور شود باید موردبررسی قرارگرفته و مبدأ آن به تائید برسد و واکسن‌هایی که اهدایی از لهستان بودند، مبدأ آن‌ها مورد تائید سازمان غذا و دارو نبود، طی تماس با کشور مربوطه واکسن‌ها عودت داده شد و به همان تعداد جایگزین واکسن صورت گرفت.
عین‌اللهی در خصوص قرارگاه جمعیت افزود: یکی از وظایف مهم وزارت بهداشت تشویق مردم به‌سوی جوانی جمعیت و فرزندآوری است که متأسفانه در سال‌های اخیر میزان فرزندآوری بسیار کم بوده و این یک تهدید بسیار بزرگ برای کشور به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: وزارت بهداشت در تنظیم خانواده و محدود کردن جمعیت در سال‌های گذشته نقش مهمی ایفا کرده است که در حال حاضر ما در مقابل نقش مهمی برای تشدید جمعیت با تشکیل قرارگاه جمعیت در نظر داریم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در توضیح قرارگاه جمعیت گفت: تمامی افراد ذی‌ربط و مؤثر در جمعیت در این قرارگاه به کار گرفته‌شده است و تشویق بیمه‌ها به‌صورت ویژه در دستور کار است.
عین‌اللهی در پایان خاطرنشان کرد: در قرارگاه جمعیت با تشویق همه بیمه‌ها تلاش می‌کنیم که با بسیج همه خدمات و امکانات خود، بتوانیم خدمات رایگانی در اختیار مردم و خانم‌های بارداری که بیمه نیستند، قرار دهیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha