خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15025
۱۴۰۰/۱۲/۰۶ - ۰۰:۵۹
یاهوفاینس:

بیت کوین به آخر خط رسیده است؟

بیت کوین به آخر خط رسیده است؟
قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود از ماه جولای رسیده است و تحلیلگران به دنبال این پاسخ هستند که آیا سقوط دوباره خواهد داشت؟ زیرا این رمزارز موقعیت‌های زیادی را ازدست‌داده است اما بسیاری از آنان معتقدند که ارز دیجیتال بهبود خواهد یافت.

به گزارش اس.بی پرس، قیمت این ارز دیجیتال نسبت به بالاترین سطح تاریخ خود در ماه نوامبر حدود ۴۹ درصد کاهش‌یافته است و آخرین ضربه بیت کوین در بحبوحه تشدید بحران بین روسیه و اوکراین و به دنبال افت شدید دیگری در ژانویه رخ داد.
بیت کوین پس از حمله روسیه به اوکراین سقوط کرد و این پایین‌ترین سطح از ٢٠ جولای است که قیمت‌ها به کمتر از ۳۰ هزار دلار کاهش یافت. این ارز دیجیتال نسبت به بالاترین قیمت ماه نوامبر خود یعنی ۶۹ هزار دلار فاصله زیادی دارد. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد شرکت اُآندا گفت: ارزهای دیجیتال در دو ماه گذشته به دلیل سیاست سخت‌گیرانه فدرال رزرو و ریسک‌های ژئوپلیتیکی آسیب‌دیده است.
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۵۷ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به‌روز قبل ۹.۳۰ درصد کمتر شده است.
در حال حاضر ۴۲.۳۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین است. بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۶.۸۰ میلیارد دلار است که ۳۶.۷۶ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیرمتمرکز در حال حاضر ۱۵.۷۱ میلیارد دلار است که ۱۴.۷۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۹۰.۸۱ میلیارد دلار است که ۸۵.۰۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha