خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15030
۱۴۰۰/۱۲/۰۶ - ۱۴:۴۵
بهروز آقایی:

هند برای توسعه بندر چابهار جدی نیست

هند برای توسعه بندر چابهار جدی نیست
مدیرکل بندرها و دریانوردی سیستان و بلوچستان خواستار اقدامات جدی و عملی طرف هندی برای تجهیز بندر چابهار و برداشتن گام‌های عملی توسعه بازار، ایجاد ترافیک کالا و کانتینر باهدف استفاده مطلوب از ظرفیت‌های بندر چابهار شد.

به گزارش اس.بی پرس، بهروز آقایی در نشست با مدیرعامل شرکت IPGL  هند، با اشاره به فعالیت‌های اپراتور هندی طی سه سال گذشته در بندر چابهار تأکید کرد با حضور اپراتور بین‌المللی انتظار می‌رفت ضریب دسترسی بندر چابهار به بازار جهانی حمل‌ونقل دریایی افزایش و ترافیک کالاهای ترانزیتی و صادراتی کانتینری در بندر چابهار افزایش می‌یافت.
وی ادامه داد: با انتخاب تیم جدید مدیریت شرکت IPGL مشکلات قبلی برطرف و روند ترافیک و کالا و کانتینر در این بندر به‌صورت مستمر افزایش یابد.
در این جلسه راهکارها و رفع موانع توسعه فعالیت‌های بین‌المللی تجاری و حمل‌ونقل دریایی بندر چابهار توسط مدیرکل بندرها استان مطرح و موردبررسی طرفین قرار گرفت.
در این نشست راجیو جلوتا بابیان اینکه قرارداد بلندمدت، جذب سرمایه گذاری با حجم زیاد را میسر کرده و همه طرف‌ها بر فعال شدن سریع‌تر آن توافق دارند اضافه کرد: برای رفع موانع قرارداد اصلی باید کمیته‌های تخصصی در سطوح مختلف تشکیل شود و وزارت کشتیرانی و وزارت خارجه هند می‌توانند نمایندگان هند در این کمیته‌ها باشند.
به گفته وی جلسات بازاریابی با انجمن‌های حمل‌ونقل بین‌المللی گمرک هند برگزارشده و موضوع از طرف دفتر نخست‌وزیری در دیدار با پنج کشور در ژانویه برای بندر چابهار پیگیری شده است.
مدیرعامل شرکت IPGL بابیان اینکه تیم جدید مدیریت این شرکت برای کسب اطلاعات کامل از چگونگی موفقیت اجرای قرارداد در مدت یک ماه اخیر بازدیدهایی از ایران داشته است خاطرنشان کرد: جلساتی با ذینفعان درباره حجم کالای صادراتی از چابهار، بار یک‌طرفه، هزینه حمل‌ونقل و زیرساخت‌های حمل‌ونقلی داشته‌ایم و نقاط قوت و ضعف با آن‌ها مطرح‌شده است.
ریتورج میسورا، معاون دبیر وزارت کشتیرانی هند نیز در این جلسه درباره نحوه اجرای قرارداد کوتاه‌مدت گفت: مسئولیت تأخیرات یک سال گذشته را می‌پذیریم و علاوه بر پیگیری موضوع دفتر تهران طی یک ماه آینده در چابهار نیز حضور فعال خواهیم داشت.
وی بابیان اینکه وجود تجهیزات اصلی باعث اطمینان طرف‌های قرارداد می‌شود تصریح کرد: جلساتی را با ذینفعان در تهران و بمبئی برگزار خواهیم کرد و به‌زودی اطلاعات گمرکی و صادرات و واردات کشورهای CIS را مطالعه و تحلیل و جمع‌بندی خواهیم کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha