خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15041
۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۰۸:۵۴
در نشست با مدیرعامل شرکت هندی IPGL در بندر شهید بهشتی عنوان شد؛

تلاش برای اقدامات جدی و عملی طرف هندی برای تجهیز بندر چابهار

تلاش برای اقدامات جدی و عملی طرف هندی برای تجهیز بندر چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در نشست مشترک با مدیرعامل شرکت IPGL هند در بندر چابهار، خواستار اقدامات جدی و عملی طرف هندی برای تجهیز بندر چابهار و برداشتن گام‌های عملی توسعه بازار، ایجاد ترافیک کالا و کانتینر با هدف استفاده مطلوب از ظرفیت‌های بندر چابهار شد.

به گزارش اس.بی پرس، بهروز آقایی در نشست با مدیرعامل شرکت IPGL هند، با اشاره به فعالیت‌های اپراتور هندی طی سه سال گذشته در بندر چابهار تأکید کرد با حضور اپراتور بین‌المللی انتظار می‌رفت ضریب دسترسی بندر چابهار به بازار جهانی حمل‌ونقل دریایی افزایش و ترافیک کالاهای ترانزیتی و صادراتی کانتینری در بندر چابهار افزایش می‌یافت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار امیدواری کرد: با انتخاب تیم جدید مدیریت شرکت IPGL مشکلات قبلی برطرف و روند ترافیک و کالا و کانتینر در این بندر به‌صورت مستمر افزایش یابد.

همچنین در این جلسه راهکارها و رفع موانع توسعه فعالیت‌های بین‌المللی تجاری و حمل‌ونقل دریایی بندر چابهار توسط مدیرکل بنادر استان مطرح و مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

در این نشست راجیو جلو تا با بیان اینکه قرارداد بلندمدت، جذب سرمایه‌گذاری با حجم زیاد را میسر کرده و همه طرف‌ها بر فعال شدن سریع‌تر آن توافق دارند اضافه کرد: برای رفع موانع قرارداد اصلی باید کمیته‌های تخصصی در سطوح مختلف تشکیل شود و وزارت کشتیرانی و وزارت خارجه هند می‌توانند نمایندگان هند در این کمیته‌ها باشند.

به گفته وی جلسات بازاریابی با انجمن‌های حمل‌ونقل بین‌المللی گمرک هند برگزار شده و موضوع از طرف دفتر نخست‌وزیری در دیدار با پنج کشور در ژانویه برای بندر چابهار پیگیری شده است.

مدیرعامل شرکت IPGL با بیان اینکه تیم جدید مدیریت این شرکت برای کسب اطلاعات کامل از چگونگی موفقیت اجرای قرارداد در مدت یک ماه اخیر بازدیدهایی از ایران داشته است خاطرنشان کرد: جلساتی با ذینفعان درباره حجم کالای صادراتی از چابهار، بار یک‌طرفه، هزینه حمل‌ونقل و زیرساخت‌های حمل‌ونقلی داشته‌ایم و نقاط قوت و ضعف با آن‌ها مطرح‌شده است.

ریتورج میسورا، معاون دبیر وزارت کشتیرانی هند نیز در این جلسه درباره نحوه اجرای قرارداد کوتاه‌مدت گفت: مسئولیت تأخیرت یک سال گذشته را می‌پذیریم و علاوه بر پیگیری موضوع دفتر تهران طی یک ماه آینده در چابهار نیز حضور فعال خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه وجود تجهیزات اصلی باعث اطمینان طرف‌های قرارداد می‌شود تصریح کرد: جلساتی را با ذینفعان در تهران و بمبئی برگزار خواهیم کرد و به‌زودی اطلاعات گمرکی و صادرات و واردات کشورهای CIS را مطالعه و تحلیل و جمع‌بندی خواهیم کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha