خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15046
۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۱۰:۳۸

از تولید ملی تا خودکفایی فرهنگی/ مسئولان سنگ‌اندازی نکنند

از تولید ملی تا خودکفایی فرهنگی/ مسئولان سنگ‌اندازی نکنند
افزایش تولید داخل در همه امور یکی از موضوعاتی است که رهبر انقلاب بارها به آن تأکید داشتند و بیان کردند که مسئولان جلوی پای تولیدکنندگان سنگ‌اندازی نکنند.

به گزارش اس.بی پرس، «نوشت‌افزار، در شمار کالاهای حیاتی برای امروز و فردای هر کشور و تولید باکیفیت آن نیز برای کشور تولیدکننده، مایه‌ی افتخار است. از اینکه مجموعه‌هایی در کشور ما بر این اقدام افتخارآفرین همت گماشته و گام‌های موفقیت‌آمیز برداشته‌اند، خرسندم»؛ این بخشی از متن پیام رهبر انقلاب به تولیدکنندگان نوشت‌افزار ایرانی است.

البته رهبر انقلاب بارها بر این موضوع تأکید داشتند به‌طوری‌که ابتدای سال ۹۶ رهبر انقلاب واردات کالا‌های مصرفی دارای تولید داخل همچون مواد خوراکی، پوشاک، وسایل منزل و لوازم‌التحریر را «مایه‌ی شرمندگی» در مقابل تولیدکننده و فروشندگان خارجی این کالا‌ها خواندند و گفتند: برخی اجناس اساسی اگرچه در کشور تولید نمی‌شوند، اما قابلیت تولید را دارند، بنابراین باید با رفع موانع و تولید آن‌ها، از وارداتشان به کشور جلوگیری کرد.

همچنین ایشان ۹۷ در دیدار با اعضای هیئت دولت بیان کردند که نوشت‌افزار یک رقم مهمی است؛ شما ببینید مصرف نوشت‌افزار مداد و کاغذ و دفتر و بقیّه‌ی وسایل چه حجم عظیمی دارد که ما در بسیاری از این‌ها داریم از واردات استفاده می‌کنیم که هم بارِ فرهنگی دارد، هم بارِ اقتصادی دارد.

یک مشت جوان پیدا شده‌اند که از دو سه سال قبل از این، از چند وقت قبل حالا من دقیقاً الآن یادم نیست، همّت گماشتند برای اینکه نوشت‌افزار داخلی؛ خب این‌ها احتیاج به کمک دارند؛ باید به این‌ها کمک بشود؛ کمک نمی‌شود؛ حتّی در مقابل حرکت این‌ها، احیاناً سنگ‌اندازی هم انجام می‌گیرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha