خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15050
۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۱۱:۱۱

نوروز ۱۴۰۱ آغاز احیای گردشگری در سیستان و بلوچستان

نوروز ۱۴۰۱ آغاز احیای گردشگری در سیستان و بلوچستان
معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: با هدف احیای گردشگری استان پس از کرونا با انجام تبلیغات و برنامه‌های شاد و مفرح در غالب جشنواره‌ها و نوروزگاه‌ها و ... به استقبال نوروز ۱۴۰۱ خواهیم رفت.

به گزارش اس.بی پرس، مجتبی میرحسینی گفت: گردشگری در دنیای امروز تبدیل به راهنمای توسعه شده و در صنعت گردشگری، توسعه دسترسی‌ها به‌ویژه تعداد و تنوع مقاصد پروازی و توسعه صنعت ریلی قطعاً به‌عنوان یکی از ارکان اساسی توسعه گردشگری در رونق و افزایش سفر به سیستان و بلوچستان مؤثر است.

به گفته معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان افزایش سفر‌ها به استان محرک صنایع دیگر خواهد شد و علاوه بر تعاملات فرهنگی، افزایش آگاهی، شکل‌گیری کسب‌وکارهای نو، رشد اقتصادی و امنیت پایدار استان را به دنبال خواهد داشت.

او گفت: تغییر تصویر ذهنی مردم نسبت به استان، ارزان‌سازی سفر و معرفی مؤثر ظرفیت‌های گردشگری از جمله عواملی است که می‌تواند سهم گردشگری استان را با تحریک تقاضای سفر افزایش داده و در کنار شکل‌گیری تقاضای سفر عرضه خدمات گردشگری حائز اهمیت بوده و نیازمند توسعه زیرساخت‌ها، افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی، واحد‌های بین‌راهی، تولید و تنوع‌سازی محصولات گردشگری سیستان و بلوچستان است.

میرحسینی می‌گوید: این استان با تنوع فرهنگی و قومی ظرفیت تبدیل‌شدن به استان جشنواره‌ها و رویداد‌های ملی لقب گرفته و امیدواریم با برگزاری جشنواره ملی اقوام ایرانی در استان به‌عنوان یک جاذبه قوی میزبان سفر‌های نوروزی گردشگران و سفر‌های خانوادگی به استان باشیم.

او گفت: قطعاً با دید مثبت و با هدف احیای گردشگری استان پس از کرونا با انجام تبلیغات و برنامه‌های شاد و مفرح در غالب جشنواره‌ها و نوروزگاه‌ها و برنامه استقبال از بهار، جشنواره چیدمان هفت‌سین، جشنواره لباس‌های محلی، جشنواره غذای محلی، نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی، جشنواره ساخت مجسمه‌های شنی، جشنواره احیای رسوم نوروزی و ... در مناطق مختلف استان به استقبال نوروز ۱۴۰۱ خواهیم رفت.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت: از برنامه‌های دیگر در ایام نوروز ۱۴۰۱ اجرای جشنواره‌ها و نوروزگاه‌های متنوع با شعار قرن جدید قرن امید، استفاده از ظرفیت موزه‌ها با شعار «موزه‌ها در‌های باز به روی مردم» است که با همکاری معاونت میراث‌فرهنگی استان برنامه‌های ویژه‌ای در موزه‌ها به مناسبت‌های مختلف در ایام نوروز برنامه‌ریزی شده است.

او گفت: بر این باوریم که هدف‌گذاری و نشانه‌گذاری درست برای نوروز ۱۴۰۱ ورود به قرن جدید را با امید و اثرگذاری عمیق‌تر همراه خواهد کرد و با تدبیر، تدارک و تقدیر بتوانیم در فصل جدید حرکت و تلاش با اتکا به خداوند متعال و تقویت این نگاه که میراث‌فرهنگی یک سرمایه بزرگ هویت‌ساز است و ما امانت‌دار این حوزه مهم هستیم اهل سرزمینمان بمانیم و سطح تماس را با این سرمایه عظیم یعنی فرهنگ ایرانی افزایش دهیم.

میرحسینی گفت: برنامه‌های نوروزی امسال از ۲۵ اسفندماه آغاز می‌شود و مدیران شهرستان‌ها برنامه‌های خود را بر اساس این بخشنامه اجرا خواهند کرد.

او گفت: مدیران ادارات سطح استان به‌عنوان دبیران ستاد اجرایی خدمات سفر با هماهنگی فرمانداران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌های خود را اجرا خواهند کرد و البته بر اساس رنگ‌بندی شهر‌ها و با اعلام ستاد کرونا محدودیت‌هایی نیز اعمال خواهد شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha