خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15051
۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۱۱:۱۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد:

تقویت واکسیناسیون سیار کرونا در زاهدان/ مشاهده رنگ آبی در نقشه کرونایی سیستان و بلوچستان

تقویت واکسیناسیون سیار کرونا در زاهدان/ مشاهده رنگ آبی در نقشه کرونایی سیستان و بلوچستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با هدف سهولت دسترسی مردم و ترغیب مردم به واکسیناسیون با حضور میدانی تیم‌های سیار، خدمات واکسیناسیون کرونا در شهر زاهدان ارائه می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سید محمد هاشمی شهری ادامه داد: انجام واکسیناسیون سیار کرونا در شهر زاهدان مطابق مصوبات ستاد کرونای استان و تائیدات استاندار محترم سیستان و بلوچستان و به‌منظور تشویق و ایجاد حس مسئولیت‌پذیری اجتماعی در مردم می‌باشد و در همین راستا مرکز بهداشت با اعزام تیم‌های متعدد واکسیناسیون در اماکن عمومی و مراکز پرتردد سطح شهر اقدام به انجام واکسیناسیون گروه‌های هدف می‌نماید.

وی ادامه داد: تاکنون و در چند روز گذشته همکاران پرتلاش ما با حضور در شهرک صنعتی زاهدان، شرکت صنایع غذایی مینو شرق، پایانه مسافربری، بازار رسولی، شهرک صنعتی کامبوزیا، نمایشگاه عرضه مستقیم کالا، کمپ تل سیاه، کمپ صیانت صحرا، یگان ویژه نیروی انتظامی، مرکز آموزش شهید حاج خداکرم، مسجد مکی، اورژانس اجتماعی، استانداری و مرکز چندمنظوره امور اتباع با راه‌اندازی ایستگاه واکسیناسیون به خدمت‌رسانی مشغول بوده‌اند و در همین مدت بیش از 500 نفر از شهروندان علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین آمار فوتی‌های ناشی از کرونا افراد واکسینه نشده است گفت: با توجه به انتشار گسترده ویروس جهش‌یافته امیکرون در استان لازم است مردم هرچه سریع‌تر برای تکمیل واکسیناسیون خود به مراکز مراجعه نمایند و خانواده‌ها نیز کودکان بالای 5 سال خود را نیز علیه ویروس کرونا واکسینه نمایند.

به گفته دکتر هاشمی در حال حاضر 4 مرکز تجمیعی واکسیناسیون «ولایت»، «۲۲ بهمن»، «شهید لطیفی» و «استقلال» در شهر زاهدان جهت خدمت‌رسانی به مردم عزیز زاهدان فعال است و لیست مراکز و آدرس و ساعت کار آن‌ها در پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به آدرس https://zaums.ac.ir/35003.News قابل مشاهده است.

 

مشاهده رنگ آبی در نقشه کرونایی سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با بیان این‌که آبی شدن دوباره وضعیت کرونایی کشور از سیستان و بلوچستان شروع شد گفت: هم‌اینک شهرستان کنارک این استان از لحاظ وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در وضعیت آبی است.

هاشمی شهری افزود: شهرستان‌های زابل و زاهدان وضعیت قرمز کرونایی و شهرستان‌های خاش، سراوان و سیب و سوران وضعیت نارنجی دارند.

وی با بیان این‌که سایر شهرستان‌های سیستان و بلوچستان هم وضعیت زرد کرونایی دارند افزود: با وجود کاهشی شدن چند روزه نمودار ابتلای جدید کرونا در استان هنوز برای اعلام پایان پیک اخیر زود است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان بیان کرد: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از جمله حفاظت از گروه‌های در معرض خطر، عدم برگزاری دورهمی خانوادگی و استفاده مستمر از ماسک در خارج از منزل در هر شرایط رنگ‌بندی ضرورت دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha