خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15055
۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۱۲:۱۱
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب:

مجتمع آب‌رسانی به ۴۱ روستای بمپور سیستان و بلوچستان به‌زودی افتتاح می‌شود

مجتمع آب‌رسانی به ۴۱ روستای بمپور سیستان و بلوچستان به‌زودی افتتاح می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان این‌که مجتمع آب‌رسانی به ۴۱ روستایی غرب و شرق بمپور به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد گفت: تاکنون حدود ۱۳۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح هزینه شده است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا قاسمی با اشاره به طرح آب‌رسانی به مجتمع غرب و شرق بمپور به‌عنوان یکی از طرح‌های شاخص و مهم استان در حوزه آب‌رسانی روستایی اظهار داشت: این طرح با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی در خطوط انتقال و مخازن و بیش از ۹۰ درصد در شبکه‌های توزیع، تعداد ۴۱ روستای شهرستان‌های ایرانشهر و بمپور را تحت پوشش قرار داده است.

وی اعتبار هزینه شده برای طرح فوق را افزون بر ۹۵ میلیارد تومان تا ابتدای سال ۱۴۰۰ عنوان کرد و افزود: در سال جاری نیز از محل ردیف بودجه عمومی علی‌رغم تمام محدودیت‌ها ۳۴ میلیارد تومان برای اصلاح و توسعه شبکه‌های توزیع روستاهای باقی‌مانده اختصاص‌یافته که در مرحله نهایی انجام عملیات است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان این‌که طرح آب‌رسانی به مجتمع غرب و شرق بمپور در سال قبل به دلیل افت منابع آبی و گاهاً برداشت‌های غیرمتعارف آب در طول مسیر خط انتقال و شبکه‌های توزیع دچار اختلال شد، از حل این مشکل با حفر یک حلقه چاه جدید در دشت نایگون و مهندسی مجدد ۲ حلقه چاه خبر داد و تصریح کرد: در مجموع میزان ۲۰۵ لیتر در ثانیه پمپاژ از نایگون صورت می‌گیرد که ۲۰ لیتر در ثانیه برای روستای خیرآباد و ۱۸۵ لیتر در ثانیه برای دیگر روستاها انتقال می‌یابد.

وی ادامه داد: برای تعدادی از روستاهای انتهای خط ازجمله جعفرآباد و قاسم‌آباد، در فصل تابستان چاه‌های موجود که هرکدام به ترتیب ۱۵ و ۱۰ لیتر در ثانیه ظرفیت پمپاژ دارد وارد مدار خواهد شد.

قاسمی از افزایش ظرفیت تأمین آب طرح مذکور در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال جاری اجرای خط انتقال از چاه‌های سرکهوران به پیمانکار واگذار شده که امید است تا پایان فروردین تکمیل و چاه‌های سرکهوران وارد مدار بهره‌برداری قرار گیرد.

وی بیان کرد: با اجرای این عملیات ۴۰ لیتر در ثانیه به منابع تأمین آب آشامیدنی طرح اضافه خواهد شد که برای روستاهای شهرستان بمپور انتقال می‌یابد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha