خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15056
۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۱۲:۲۰

ضعف زیرساخت‌های مخابراتی یکی از مهم‌ترین مشکلات سیستان و بلوچستان

ضعف زیرساخت‌های مخابراتی یکی از مهم‌ترین مشکلات سیستان و بلوچستان
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود وعده‌های وزیر ارتباطات مبنی بر رفع مشکلات آنتن دهی همچنان شاهد گلایه‌های مردمی سیستان و بلوچستان در این خصوص هستیم.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالناصر درخشان اظهار داشت: با شیوع کرونا نقش اینترنت و فضای مجازی در زندگی مردم پر رنگ تر شده اما ضعف زیرساخت‌های ارتباطی سبب شده تا مردم استان سیستان و بلوچستان نتوانند از این تکنولوژی در جهت رفع نیازهای روزانه بهره‌برداری کنند.

وی افزود: روستاها یکی از مناطقی هستند که به دلیل دور بودن از مناطق شهری نیاز مبرمی به اینترنت دارند تا ساکنان بتوانند برخی از کارهای روزمره شأن از جمله پرداخت قبوض، امور بانکی، ثبت‌نام در مؤسسات و … را با اینترنت انجام دهند.

نماینده مردم ایرانشهر، بمپور، دلگان، لاشار، فنوج، راسک سرباز و بخش‌های بنت، آهوران و آشار در مجلس ادامه داد: با وجود بیشترین فیبر هوایی در استان سیستان و بلوچستان همه‌روزه ارتباطات بخش عمده‌ای از شهرستان‌ها و بخش‌ها و روستاها قطع است.

وی تصریح کرد: شهرستان‌های ایرانشهر سرباز، راسک، فنوج، لاشار و روستاهای اطراف آن بخش‌های بنت، آشار، آهوران و کیشکور، دهستان ایرفشان و سایر دهستان‌ها و روستاها فاقد اینترنت پایدار و پرسرعت هستند.

درخشان با بیان این مطلب که توسعه شبکه‌های ارتباطی روستاها نیز در دستور کار نهادهای مربوط قرار دارد، گفت: وزیر ارتباطات باید پاسخگوی مردمی باشد که برای انجام امورات در فضای مجازی بر بلندای کوه‌ها قرار گیرند.

وی اظهار کرد: وزیر ارتباطات تاکنون به وعده‌های خود در خصوص بهبود وضعیت اسفناک اینترنت و آنتن دهی تلفن‌های همراه عمل‌نکرده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha