خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15057
۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۱۲:۲۶
کامران کردی:

بالگرد ایرانشهر بیمار اورژانسی مهرستان را به زاهدان منتقل کرد

بالگرد ایرانشهر بیمار اورژانسی مهرستان را به زاهدان منتقل کرد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: بالگرد اورژانس هوایی ایرانشهر ناجی آسمان بار دیگر برای نجات بیمار با مسافتی طولانی به مهرستان اعزام و مأموریت را به‌خوبی انجام داد.

به گزارش اس.بی پرس، کامران کردی گفت: برای اولین بار اعزام مستقیم بیمار با بالگرد اورژانس هوایی از شهرستان‌های تحت پوشش علوم پزشکی ایرانشهر به زاهدان انجام شد و این امر در پی دریافت گزارش از وضعیت بیمار حاد از بیمارستان امید مهرستان سریعاً اورژانس هوایی ایرانشهر به محل اعزام (مهرستان) و بلافاصله اقدام به جابجایی شخص حادثه‌دیده نموده و مصدوم به بیمارستان (علی بن ابی‌طالب) زاهدان اعزام شد.

او گفت: به دلیل شرایط حاد بیمار که لازم بود در کمترین زمان ممکن به بیمارستان علی بن ابی‌طالب زاهدان اعزام شود، درخواست اورژانس هوایی داده شد. بیمار با بالگرد اورژانس هوایی ایرانشهر به بیمارستان امید مهرستان منتقل‌شده و سپس به بیمارستان (علی بن ابی‌طالب) زاهدان منتقل شد.

او گفت: تعداد کادر پرواز ۵ نفر و بیمار با سوختگی حدوداً ۸۰ درصد بود که به بیمارستان علی بن ابی‌طالب زاهدان منتقل شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: یک بالگرد مناسب و کارآمد برای استان پهناور سیستان و بلوچستان سبب شد تا برای اولین بار اعزام مستقیم بیمار با بالگرد اورژانس هوایی از شهرستان‌های تحت پوشش علوم پزشکی ایرانشهر به زاهدان اعزام شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha