خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15059
۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۱۲:۴۰

آغاز حمل یکسره محمولات صادراتی به عمق کشور پاکستان

آغاز حمل یکسره محمولات صادراتی به عمق کشور پاکستان
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: با پیگیری‌های این اداره کل و همچنین دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بعد از دو سال وقفه امکان حمل یکسره کامیون‌های صادراتی ایرانی از پایانه مرزی میرجاوه به عمق کشور پاکستان فراهم شد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا مسئولان کشور دوست و همسایه پاکستان در دو سال اخیر تنها اجازه تردد کامیون‌های ایرانی را از طریق پایانه مرزی میرجاوه تا گمرک تفتان این کشور می‌دادند که به دلیل اهمیت و ضرورت حمل یکسره کالاهای تولیدی کشور به مقاصد نهایی در کشور با رایزنی‌هایی صورت گرفته از روز گذشته امکان تردد کامیون‌های ایرانی به عمق این کشور فراهم شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان تأکید کرد: در حال حاضر روزانه به‌طور متوسط بیش از ۱۵۰ دستگاه کامیون ایرانی از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور پاکستان تردد می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت توسعه روابط تجاری استان و کشور پاکستان گفت: وجود بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک و ارتباطات فرهنگی، اعتقادی، دینی و تاریخی بین مردم در دو سوی مرز فرصت مغتنمی برای ارتقا همکاری‌های اقتصادی و تقویت پیوندهای بین دو کشور و در نتیجه توسعه منطقه فراهم کرده است.

کرد افزود: ایران و پاکستان در زمینه مبادلات تجاری، مکمل یکدیگر محسوب می‌شوند که با توسعه همکاری‌ها ازجمله در زمینه‌های حمل‌ونقل کالا می‌توان گام‌های ارزنده‌ای را در پیشرفت استان و منطقه برداشت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به اینکه توسعه تجارت با همسایگان و کشورهای منطقه اولویت سیاست خارجی دولت است این اداره کل همسو با برنامه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اتخاذ ساز و کار مناسب تلاش دارد به بهترین نحو در این مسیر گام بردارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha