خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15062
۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۲۲:۳۱
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

تدوین لایحه حمایت از جامعه سالمندان

تدوین لایحه حمایت از جامعه سالمندان
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کاهش ۳۰ درصدی فاصله بین حقوق مدیران ارشد با کارمندان این وزارتخانه خبر داد و گفت: لایحه حمایت از جامعه سالمندان هم تدوین‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در راستای ایجاد عدالت و کاهش فاصله حقوق مدیران ارشد و کارمندان از ابتدا با مدیران قرار گذاشتیم حداقل ۳۰ درصد از حقوق مدیران کاهش پیدا کند بنابراین حداقل ۳ میلیون تومان از حقوق مدیران رده‌بالا به درخواست خودشان کاهش یافت و برعکس کسانی که کف حقوق دریافت می‌کنند، حقوق آن‌ها را افزایش دادیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در ابتدای این دولت که مشکل افزایش قیمت سیمان وجود داشت، ابتدا ۹۰ درصد سیمان عرضه‌شده در بورس کالا از محصولات تولیدشده در کارخانه‌های سیمان هلدینگ سیمان تأمین اجتماعی بود و تولید بنزین دریکی از پالایشگاه‌های زیرمجموعه شستا به میزان ۵۵ درصد افزایش یافت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یارانه بیمه کارفرمای کارگاه‌های زیر ۵ نفر که در سال ۹۹ قطع‌شده بود برای حمایت از کارگاه‌های کوچک دوباره برگشت و اجرا می‌شود و خط اعتباری ۲۰۰ میلیارد تومانی در بانک توسعه تعاون برای حمایت از تعاونی‌ها در نظر گرفتیم.
عبدالملکی همچنین از رفع مشکل ۲۹۰۰ شرکت تعاونی ملی و استانی خبر داد و افزود: پیش‌نویس لایحه حمایت از جامعه سالمندان تدوین و شورای نظارت بر معلولان نیز تشکیل‌شده است و برای خانوار دارای دو معلول و بیشتر ۱۴۰۰ واحد مسکونی اختصاص دادیم.
وی گفت: ۸ هزار تبلت و ۱۲۲ هزار بسته لوازم‌تحریر هم برای دانش‌آموزان تهیه‌شده است.
عبدالملکی همچنین گفت: برای بیمه زوج‌های نابارور تاکنون بیش از چهار هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند و طرح‌هایی مانند بیمه زنان سرپرست خانوار، بیمه دانشجویان و بیمه غرامت دوران بارداری نیز پیگیری می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی سامانه شوت‌زنی برای افشای مفاسد خبر داد و گفت: داشبورد برخی از این سامانه‌ها در اختیار نمایندگان مجلس قرار داده‌شده است.
عبدالملکی همچنین از تدوین چهار طرح کلان در وزارت کار شامل طرح اشتغال و رفع بیکاری، حل مشکل صندوق‌های بازنشستگی، نظام شرکت‌داری و بنگاه‌داری که در حال حاضر ۶۰۰ شرکت ناکارآمد در زیرمجموعه تأمین اجتماعی و وزارت رفاه وجود دارد و همچنین رفع فقر مطلق خبر داد.
 وزیر تعاون گفت: در اولین جلسه شورای عالی رفاه این طرح به رئیس‌جمهور ارائه و قرار شد با همکاری سایر وزارتخانه‌ها عملیاتی شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha