خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15063
۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۲۲:۳۷
نمایندگان مردم در مجلس؛

مصوبه مجلس برای حمایت از تولیدکنندگان

مصوبه مجلس برای حمایت از تولیدکنندگان
نمایندگان مردم در مجلس مصوب کردند تا در صورت افزایش مصرف برق مصرف‌کنندگان، وزارت نیرو صرفاً هزینه برقراری انشعاب مازاد مصرف را می‌تواند از مصرف‌کننده دریافت کند.

به گزارش اس.بی پرس، بر این اساس در صورت تغییر یا ارتقای تجهیزات اعم از ترانس و... اگر تجهیزات قبلی با هزینه مصرف‌کننده تأمین‌شده، تجهیزات قبلی متعلق به مصرف‌کننده است.
نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور با پیشنهاد رحیمی مظفری مبنی بر الحاق یک‌بند به تبصره ۶ ماده‌واحده این لایحه با ۱۴۲ رأی موافق، ۴۲ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.
عبدالعلی رحیمی مظفری درخصوص الحاق این بند به تبصره ۶ گفت: این بند دقیقاً تنفیذ بند (ل) تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ است که شما بارأی ۸۰ درصدی با آن موافقت کردید. در این بندآمده است؛ اگر مصرف یک چاه کشاورزی از ۵۰ به ۱۰۰ رسید این مابه‌التفاوت مصرف ۵۰ تا ۱۰۰ هزینه‌اش اخذ شود و آن ترانس و تجهیزاتی که کشاورز و تولیدکننده خودش خریده باشد، باوجود خرید ترانس جدید، آن ترانس قبل برای خود آن کشاورز و تولیدکننده است و تحت مالکیت دولت نیست.
براساس این بند الحاقی به تبصره ۶ ماده‌واحده لایحه بودجه ۱۴۰۱؛ در صورت افزایش مصرف برق مصرف‌کنندگان، وزارت نیرو صرفاً هزینه برقراری انشعاب مازاد مصرف را می‌تواند از مصرف‌کننده دریافت کند و در صورت تغییر یا ارتقای تجهیزات اعم از ترانس و... اگر تجهیزات قبلی با هزینه مصرف‌کننده تأمین گردیده، تجهیزات قبلی متعلق به مصرف‌کننده می‌باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha