خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 15073
۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۰۷:۵۴

بیانیه سفارت ایران در رومانی درباره چگونگی خروج شهروندان ایرانی از اوکراین

بیانیه سفارت ایران در رومانی درباره چگونگی خروج شهروندان ایرانی از اوکراین
سفارت کشورمان در بخارست اعلام کرد، بر اساس اعلام وزارت امور خارجه رومانی در کلیه مبادی ورودی به رومانی برای شهروندان ایرانی که قصد خروج از اوکراین را دارند روادید 15 روزه صادر می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در رومانی به اطلاع شهروندان ایرانی مقیم اوکراین که قصد خروج از اوکراین و ورود به رومانی را دارند، ترجیحاً توصیه می‌نماید از مرز شمال شرقی رومانی گذرگاه مرزی اوکراین- رومانی وارد بخارست شوند.

یادآور می‌شود گذرگاه مرزی سیرت (SIRET) تا شهر سیرت 4 کیلومتر و از شهر سیرت تا شهر سوچه وا 32 کیلومتر و از شهر سوچه وا تا بخارست 333 کیلومتر (7 ساعت) و تا شهر کلوژ 302 کیلومتر (5 ساعت) است.

ملاحظات:

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه رومانی در کلیه مبادی ورودی به رومانی جهت شهروندان ایرانی روادید 15 روزه صادر می‌شود.

- هم‌وطنان می‌توانند پس از ورود به شهر سوچه وا به سمت بخارست پایتخت رومانی یا شهر کلوژ یکی از شهرهای بزرگ این کشور جهت تهیه بلیط هواپیما از مسیر بخارست - کلوژ-استانبول - تهران عزیمت نمایند، یادآور می‌شود در فرودگاه‌های شهرهای بخارست و کلوژ همه‌روزه پرواز در مسیر استانبول برقرار است.

-هم‌وطنانی که همسر آن‌ها اوکراینی است و گذرنامه ایرانی ندارند، می‌توانند با مراجعه به سفارت جمهوری اسلامی ایران در بخارست برای آن‌ها روادید یک‌ماهه ورود به ایران دریافت کنند.

-بر اساس هماهنگی به‌عمل‌آمده با بنیاد امام علی (ع) در بخارست، این بنیاد آمادگی خود را جهت مساعدت لازم به‌منظور اسکان موقت آن دسته از هم‌وطنانی که مشکل اسکان در رومانی دارند، اعلام داشته است.

-مسیر تول از کشور مولداوی- اوکراین، مولداوی - رومانی (اطلاعیه شماره 4) به قوت خود باقی است اما بر اساس گزارش‌های دریافتی صدور روادید در کشور مولداوی با مشکلاتی همراه می‌باشد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بخارست تمهیدات لازم به‌منظور تسهیل تردد و ارائه خدمات کنسولی را برای هم‌وطنان گرامی فراهم کرده است.

هم‌وطنان در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات تکمیلی و حمایت لازم می‌توانند 24 ساعته با شماره همراه و واتس آپ اضطراری زیر تماس حاصل نمایند. شماره تلفن 0040761121802 و شماره واتس آپ 00989122442208.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha